Арсеній Яценюк у Лондоні: Вільний світ не збирається шукати точки дотику з Росією за рахунок України

Арсеній Яценюк у Лондоні: Вільний світ не збирається шукати точки дотику з Росією за рахунок України

15:23, 02 березень 2017

«Спільні точки дотику з Росією ніхто не збирається шукати за рахунок України – це мій основний висновок сьогодні у Великобританії», - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк під час спілкування з журналістами в рамках робочого візиту до Лондона.

Арсеній Яценюк зазначив, що вже провів зустрічі з Міністром у справах Європи та Північної і Південної Америк сером  Аланом Дунканом, парламентарями, високими представниками офісу Прем'єр-міністра Великої Британії, а також Міністерства закордонних справ.

«Всі очікували, що після виборів у Сполучених Штатах відношення вільного світу до Росії кардинально зміниться, і Росія очікувала зняття санкцій. Що означає зняття санкцій? Це означає те, що Росія може робити далі те, що вона робила. Що означає сьогоднішня поведінка Сполучених Штатів, Великобританії і всього вільного світу? Означає те, що санкції зараз знімати ніхто не буде. Санкції можуть бути зняті тільки в тому випадку, якщо Україна відновить свою територіальну цілісність», - підкреслив лідер «Народного фронту». 

«Послідовність повинна бути наступною. Якщо Росія забирається геть з України, якщо виконується повністю мирний план і Україна відновлює свою територіальну цілісність, і Росія перестає порушувати міжнародне законодавство, то об'єктивно, що країни вільного світу, і в тому числі Великобританія повинні знайти спільні точки дотику з Росією. В тому числі і в питаннях Сирії, боротьби з глобальним тероризмом, боротьби з розповсюдженням ядерної зброї», - зазначив Арсеній Яценюк.

«Але спільні точки дотику з Росією ніхто не збирається шукати за рахунок України – це мій основний висновок сьогодні у Великобританії», - підкреслив він.

Водночас Арсеній Яценюк нагадав слова Прем’єр-міністра Великобританії Терезії Мей: «Вона дуже чітко сказала в Філадельфії про те, що з Росією треба говорити з позиції сили. Це її пряма цитата».