Доки Крим не буде повернутий Україні, жодні санкції проти Росії не можуть бути зняті

Доки Крим не буде повернутий Україні, жодні санкції проти Росії не можуть бути зняті

11 листопада, 14:55

“Доля нашої країни в першу чергу в наших руках. Ніхто, крім нас, не захистить країну. Ніхто, крім нас, не зробить її успішною. Ніхто, крім нас, не зробить Україну членом ЄС і НАТО. Ніхто, крім нас, не зробить Україну великою. А вона буде великою”, - заявив лідер партії “Народний фронт”, Голова Політради партії Арсеній Яценюк під час з’їзду "Народного фронту” у Києві в суботу, 11 листопада. 

Арсеній Яценюк  підкреслив, що російська військова агресія триває, продовжуються обстріли: “Велика дислокація російських військовослужбовців на території України. Крим, Донецьк і Луганськ далі залишаються захопленими російськими військами”.

Присутні на з'їзді хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих за незалежність і свободу України.

Арсеній Яценюк підкреслив, що напередодні підписання Мінських домовленостей в України було два варіанти: “Поганий варіант – це погодитися на Мінські угоди. Дуже поганий варіант – це не погодитися на Мінські угоди”. Він відзначив зусилля Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель спільно з Президентом України Петром Порошенком в тому, що Мінські домовленості були підписані “і стали на першому етапі угодою про припинення вогню”: “Завдяки цим угодам ми зберегли життя багатьох українців”.

“Але чи є це остаточним вирішення проблеми? Якби воно було остаточне, то чому Росія тоді їх не виконала? Адже вони складаються з доволі простих пунктів: Росія повинна прибратися з території України, Україна повинна відновити контроль над державним кордоном та повернутися на свої території. А це територія Донецька, Луганська і Криму. І тому спроби викинути Крим з цього процесу є неприпустимі”, - наголосив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що ініціатива Президента України про запровадження миротворців “може бути першим кроком по звільненню окупованої території Донецька і Луганська”. Водночас Арсеній Яценюк нагадав, що Росія “наввипередки відправила свою резолюцію Ради безпеки ООН” щодо миротворчої місії: “Уявляєте, Росія стала великим миротворцем. Хто вірить в те, що Росія колись позбавиться своїх імперських амбіцій по відношенню до України? Україна для Росії і російського режиму – це травма. Росія для нас – це агресор”.

“Владимир Владимирович, мы разные народы”, - сказав Арсеній Яценюк: “Ми – волелюбна європейська нація, яка стоїть на своїх цінностях і яка буде до останнього захищати свою свободу, незалежність і територіальну цілісність. І ми це доводили і доводимо”.

“Навіть якщо Росія забереться з території Донецька і Луганська, - до того моменту, доки Крим не буде повернутий Україні, жодні санкції, в тому числі і по Мінському процесу, не можуть бути зняті”, - наголосив Арсеній Яценюк.

Він також підкреслив, що сьогодні війна отримує нові форми. Це новий тип гібридної війни - не тільки танки, літаки і зброя. Це не тільки війна за територію - зараз Росія розпочала війну за наші мізки. Росія розпочала війну проти західних демократій. Росія розпочала війну в кіберпросторі, війну енергетичну - шляхом будівництва “Північного потоку-2”, війну економічну - через блокування українських товарів, позови проти України в Світовій торговельній організації і підрив наших міжнародних партнерів”.

Лідер “Народного фронту” наголосив на складній ситуації на Заході: “Після рішення Великобританії про вихід з ЄС, після низки виборчих кампаній в країнах-членах Європейського Союзу, де радикальні сили отримали певний рівень підтримки, після кількісних спроб Російської Федерації втрутитися у виборчу кампанію як Європейського Союзу, так і Сполучених Штатів Америки, після військової кампанії Росії в Сирії, після того, коли Росія почала активну кампанію з підриву західної демократії, - треба визнати, що сила Заходу зараз знаходиться під питанням”.

“Тому для Європейського Союзу дуже важлива єдність. Так само, як важлива єдність для України. А для нас необхідне усвідомлення того, що в сучасних умовах у нас дуже багато союзників і партнерів, але доля нашої країни в першу чергу в наших руках. Ніхто, крім нас, не захистить країну. Ніхто, крім нас, не зробить її успішною. Ніхто, крім нас, не зробить Україну членом ЄС і НАТО. Ніхто, крім нас, не зробить Україну великою. А вона буде великою”, - сказав Арсеній Яценюк.

Позиція партії, наголосив він, залишається незмінною: “Наші партнери – це США, Європейський Союз. Наші партнери – це країни Великої сімки. І в рамках нашого міжнародного діалогу нам необхідно звільнити територію України від російських загарбників”.