Щодо членства України в НАТО народ має визначитися на референдумі після реалізації реформ

Щодо членства України в НАТО народ має визначитися на референдумі після реалізації реформ

17:14, 25 березня 2015

«Після того, коли ми проведемо реформи, народ України повинен на референдумі визначитися щодо членства України в Альянсі. І Альянс повинен поповнитися ще одним членом, який разом з вільним світом захищає свободу і демократію від агресорів», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у середу, 25 березня, на Третьому Київському безпековому форумі для молоді, організованому Фондом «Відкрий Україну».

«Саме через те, що в 2008 році Україні в Бухаресті не дали можливості підписати План дій щодо членства України в НАТО, саме через те, що російська військова агресія проти Грузії не отримала адекватної відповіді, через те, що протягом останнього десятиліття Альянс і наші західні партнери були трішки сліпі й трішки глухі по відношенню до Росії і до мільярдів доларів, які витрачалися на російську оборону, ми втратили Крим і ми отримали російські війська і російські танки на території України. Ми втратили шість тисяч людських життів через імперські амбіції Росії та її вищого керівництва, яке ніяк не може усвідомити, що в світі треба навчитися жити мирно і свої внутрішні російські проблеми не можна вирішувати так само, як вирішував Радянський Союз - за рахунок зовнішньої агресії», - наголосив Глава Уряду.

Він зазначив, що послідовний в цьому питанні, й нагадав, що 2008 року як Голова Верховної Ради України ставив підпис  під зверненням про  приєднання до Плану дій щодо членства України в НАТО: «Зараз хочу підтвердити: вважаю, що Україна повинна стати частиною євроатлантичної безпеки. Вважаю, що сьогодні Україна бореться за мир і безпеку у всій Європі, адже Росія загрожує Україні, Європейському Союзу, членам Альянсу. І неадекватна, агресивна мілітарна політика Росії є порушенням міжнародного права і порушенням міжнародного порядку».

Глава Уряду зазначив, що на Заході «не всі щасливі від такої позиції»: «При всій повазі до наших партнерів, основа позиції повинна лежати в українському інтересі. На даному етапі наш інтерес – це сильна і модернова українська армія, якій треба допомогти. Ми захищаємо кордони Європейського Союзу від російської агресії».

Арсеній Яценюк наголосив, що зараз необхідно «зробити все для того, щоб не дати можливості російській агресії йти далі й, не зупиняючись, по тій програмі реформ, яка є в країні, пройти 2015 рік, стабілізувати фінансову систему»: «За рахунок коштів міжнародних фінансових організацій ми зробили ін'єкцію, щоб запустити економічні механізми. 2016 рік я бачу роком першого зростання для країни».

«Зупинка агресії, проведення реформ 2015 року, 2016-й – рік поступового росту», - сказав він.

«Якщо ще декілька років тому питання членства України в альянсі не було на наших радарах, то моя політична позиція – зараз це є на наших радарах. Народ України після того, коли ми проведемо реформи, повинен на референдумі визначитися щодо членства України в Альянсі. І Альянс повинен поповнитися ще одним членом, який разом з вільним світом захищає свободу і демократію від агресорів», - підкреслив Арсеній Яценюк.