Пряма мова

Пряма мова

«Завдання Путіна – повернути Україну до так званої сфери інтересів впливу Російської Федерації. Для нього ще це й персональна травма України. Він постійно програвав Україну. І зараз він програє Україну».

Виступ у програмі «Свобода слова» на ICTV
12 лютого 2018 року

«Для нас необхідне усвідомлення того, що в сучасних умовах у нас дуже багато союзників і партнерів, але доля нашої країни в першу чергу в наших руках. Ніхто, крім нас, не захистить країну. Ніхто, крім нас, не зробить її успішною».

«Найкраща гарантія безпеки для України – це членство в НАТО. І це найкраща гарантія в тому числі і для наших західних партнерів, адже сьогодні Україна боронить кордони Європейського Союзу і країн-членів Альянсу».

«Яка місія держави по відношенню до громадян повинна бути? Немає сумнівів, держава повинна підтримувати і піклуватися про дітей, людей похилого віку… І так само немає жодних заперечень, що всі інші повинні отримати рівні можливості: в освіті, охороні здоров'я, в доступі до підприємництва, рівні можливості в доступі до судочинства. У тому, щоби кожен день доводити: я сильніший, я кращий, я успішний. І тоді наша країна стане успішною. Це єдиний рецепт»

«Мова іде не про наші політичні рейтинги, не про наші місця в уряді чи в парламенті. Це все минеться. Мова іде про долю країни. І зараз доля країни залежить від єдності всіх гілок влади, від єдності Президента, Уряду і нашої парламентської коаліції. І не тільки від єдності, але і правильних цілей, які повинні бути поставлені і доведені».

«Можна забрати посаду, можна забрати рейтинг, можна навіть забрати свободу. Не можна забрати честь і віру. Її люди самі віддають. А ми цього не віддамо. Тому що ми віримо і знаємо, як іти вперед».

З’їзд політичної партії «Народний фронт»
11 листопада 2017 року

«Нам вдалось зберегти нашу державу, нам вдалось зберегти нашу країну. Україна пройшла світові війни, ми пройшли голодомори, совєтську окупацію. Ми пройшли винищення української політичної еліти, цілеспрямоване винищення радянською владою кращих синів і доньок України. Але ми встояли».

«Ми постали перед екзистенційним питанням виживання української держави. І ми не повторили помилок, які, на превеликий жаль, призвели сто років тому до падіння незалежної України. Ми знайшли в собі сили, незважаючи на внутрішній політичний супротив, поставити інтереси держави і нації вище, ніж особисті».

Урочисте засідання КМУ до 100-річчя Уряду України
18 липня 2017 року

«Ми платимо дуже велику ціну за наш вибір. За наш вибір вільного світу, повернення в європейську сім'ю, за нашу незалежність і нашу країну. Російський військовий черевик – на українській землі. Але український громадянин і український вояк захищає свою країну так, як ми ніколи її не захищали. І саме тому ми втримали українську незалежність протягом трьох років після російської військової агресії. Саме тому ми зберегли нашу країну. Завдяки об'єднаній нації, завдяки кожному громадянину, який знає, що таке цінність своєї держави і що таке цінність своєї свободи».

«Російська пропагандистська машина пішла на сотні кроків уперед, про які навіть не міг мріяти Геббельс. На біле кажуть чорне, із зрадників роблять героїв, з убивць роблять чесних захисників «российского отечества. Якщо ми як вільний світ не протипоставимо нашу інформаційну кампанію, яка базується виключно на правді, фактах і доказах, то ця геббельсівська пропаганда російською мовою буде захоплювати уми наших громадян. Але правда завжди виграє».

10-й Київський безпековий форум
6 квітня 2017 року

«Два рази, коли я приймав присягу прем'єр-міністра, напевно, не зовсім популярні речі говорив. Але я говорю тільки в те, в що я вірю. Я говорив чесно і відверто: легко не буде. Але легко нічого не відбувається. Якщо ти хочеш досягнути результату, це дуже кропіткі, складні, довгі зміни. Зміни не просто в уряді, зміни не просто в адміністрації Президента – зміни всередині кожного з нас. І Україна змінилася».

«Останню крапку в фактичній окупації Російською Федерацією Криму було поставлено в 2010 році, коли підписувалися Харківські угоди. Президент Янукович дуже хотів дешевий газ… Він пішов на угоду з російським президентом: дешевий газ в обмін начебто на продовження терміну перебування російського чорноморського флоту на території України, а фактично - на російську військову присутність на території України».

«Не можна триматися за владу. Саме тому я подав у відставку, для того щоб зберегти коаліцію і не повторити досвід 2004-2006 року, коли тодішній Президент Ющенко разом з тодішнім Прем'єр-міністром Тимошенко ділили владу. А в результаті прийшов Янукович».

Виступ у програмі «Свобода слова» на ICTV
27 лютого 2017 року

«Європа повинна усвідомити, що українська боротьба це не лише боротьба за незалежність України. Це боротьба за мир, спокій в цілому світі, у тому числі в Європі, в країнах-членах ЄС».

«Бесіди про те, що ми повернемося до нормальних стосунків з Росією, будуть руйнувати і сам Європейський Союз, і цінності, на яких базується Європейський Союз».

Інтерв’ю «Голосу Америки»
29 червня 2016

«Коли ми говоримо, що ми, український народ, ніколи не змиримося із загарбанням Криму, то спираємося у своїй впевненості на героїчний подвиг Кримськотатарського народу. Понад чотири десятиліття він не тільки вірив і знав, що поверне собі Батьківщину, але й самовіддано боровся за це. Боровся, коли ніхто, крім нього, вже не вірив у перемогу, коли радянська тюрма народів здавалася нездоланною і вічною. І Україна теж боротиметься».

День пам’яті жертв депортації кримських татар
18 травня 2016

«Мій Уряд і я мали честь і відповідальність служити нашій країні. Нашій великій країні і нашому сильному народові, який бореться і перемагає».

«Я хотів би подякувати своїм соратникам .., - за те, що ми зробили нашу країну сильнішою. Я хотів би подякувати своїм опонентам і ворогам за те, що ви зробили сильнішим мене»

Виступ у Верховній Раді України
14 квітня 2016

«Справжня сила людини – це завжди дух і характер. Переможемо, бо сильний духом є наш народ. Відданість національним принципам і твердість характеру – саме це для мене є суттю справжнього національного лідера».

«Суть наших проблем не є суто політичною. Вона є етичною. Як і наше життя, політика є наслідком моралі, наших етичних стандартів. Якщо гідність і мораль вимагають змінити політичні правила, зміна цих правил обов’язково настане».

«Правила змінюють мільйони переконаних умів. Упевнений в силі нового покоління і нової української доби. Упевнений в правильності наших дій. Упевнений в мудрості, зваженості і справедливості нашого суспільства».

Звернення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка
10 квітня 2016

«У наших людей є дуже точне і здорове відчуття справедливості, розуміння, що є добре, а що погане, уявлення того, якими хочемо бути. Саме ці здорові цінності свідчать про Україну».

«Люди дали мандат влади новому Президенту, Парламенту, Уряду. Працюйте. Підніміться над дрібними розрахунками. Дійте разом і, якщо треба, чесно приймайте важкі рішення. Так я розумів і розумію волю країни».

«Взаємне поборення національних сил завжди приводить до влади «януковичів» і окупантів».

«Якщо ми зуміємо піднятися на руйнівною боротьбою за дрібні інтереси, якщо ми зуміємо постати над особистими амбіціями та розрахунками, тоді ми зуміємо зробити найважливіше: дати Україні надію на гідне майбутнє. Наш приклад і успіх відкриє шлях до нової української політики та її нового покоління».

10 хвилин із Прем'єр-міністром
27 березня 2016

«Ми – корабель, що йде через бурю. Ми врятували і вберегли наш корабель, він витримав важкі удари і довів свою міцність. Ми навели перший лад, розпочали встановлювати справедливі правила, ми набралися сил і залатали найбільші діри та пробоїни. Так, ще не бачимо безпечної гавані, але це правильний курс. Наш історичний дім, європейський материк – попереду. Зараз нас оточив гіркий дим. Його хмара надійшла не від полум’я війни. Вона йде від згарища дрібних багать, розпалених на власному борту. Щоб самим зігрітися, ці вогнища розводять не вороги, а дезорієнтовані однодумці, які раптово вирішили рятувати не країну, а себе».

«Архітектурний проект нашого українського дому потребує змін і добрих креслень, які сформують зрозумілі та ясні принципи стримувань та балансів, розвитку та дії, захисту та справедливості».

«У критичний момент життя народу, який йде через випробування, колективну долю вирішує тверда, непохитна воля відчайдушно відданих нації і державі людей – справжніх, а не випадкових лідерів».

10 хвилин із Прем’єр-міністром
13 березня 2016

«Реальністю є те, що ніхто у світі не зробить замість нас власну роботу».

«Ми розраховували, що реальність наших кроків переважить віртуальність брехні».

10 хвилин із Прем’єр-міністром України
28 лютого 2016

«Європейська інтеграція – це не тільки спільна економіка, це не тільки вільний перетин наших кордонів. Європейська інтеграція в першу чергу – це спільна ментальність, спільна свідомість, спільна культура і спільна освіта».

10 хвилин із Прем’єр-міністром. Україна - це Європа
3 січня 2016

«Головною реальністю здається політичний шум. За цим шумом не чути голосу розуму».

«Красива обіцянка знаходить до серця людини дуже коротку дорогу. Лише згодом стає зрозумілим, що ця дорога веде у глухий кут, бо це була брехня. Популізм маніпулює настроями людей і пропонує їм «прості» рішення. Популізм не є боротьбою на захист держави. Це - боротьба за владу».

«Наша проблема - слабкий і нестійкий політичний клас - той державний провід, який повинен вести країну вперед. Управляти державою - це велика місія і велика відповідальність, яка потребує надзусиль і знань».

10 хвилин із Прем’єр-міністром. Про єдність
20 грудня 2015

«Ми йдемо по дорозі європейських реформ. Але цю дорогу треба щоденно будувати, кропіткою і напруженою працею, від дня до дня, кілометр за кілометром. І всі повинні будувати цей європейський шлях України».

«Історія нашої держави свідчить про те, що найбільша загроза для незалежності України була у внутрішніх чинниках. Розбрати, конфлікти, чвари, політиканство і безвідповідальність перед українським народом за майбутнє української держави. Всі ми несемо історичну відповідальність перед прийдешніми поколіннями. Історичну відповідальність за долю нашої країни, за те, щоб Україна стала сильною, а українці стали успішними».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Про майбутнє
8 листопада 2015

«Найважливіше, щоб кожен з вас відчув, що сплачені вами податки мають відношення до вашого особистого життя».

«Чесні і прозорі (вибори – ред.) – це тоді, коли ніхто не бере гроші за свій голос і не продає майбутнє країни за декількасот гривень. Всі говорять про боротьбу з корупцією. Так давайте боротися з нею. І починаємо кожен з себе. Не продаємо голос корумпованим політикам - і таким чином робимо свій внесок у боротьбу з політичною корупцією в країні».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Місцеві вибори
18 жовтня 2015

«Ми зупинили Росію і вберегли державу. Тому що наша справа - свята і справедлива, наша війна - оборонна, ми захищаємо свою свободу, свою незалежність, і наш шлях - правильний, борешся не за себе, а за мільйони. Ця енергія сильніша, ніж російські танки».

«Ми виграємо цю війну, ми вийдемо з неї сильнішими. На наші плечі історія поклала важкі випробування. Ми стали поколінням війни. Але саме таким чином гартуються сильні нації і так гартуються сильні держави».

«Дякую українським воїнам, що захищають наш народ. Так розпорядилася історія і Господь Бог, що ми стали з вами не просто свідками, а творцями і учасниками боротьби за незалежність і творення нової країни. В 21-му столітті відновилося право сили. А за нами - сила правди».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Захисникам України
11 жовтня 2015

«Наш народ і наша держава, які завжди дотримувалися своїх зобов’язань перед світом, заслуговують на його особливу увагу. І ми маємо що сказати світові».

«Об’єднані нації не мають морального права допустити, щоб війна Росії проти України стала черговою рутинною світовою проблемою. Світ не має морального права виявити страх перед масштабом російської агресії. Бо наслідки будуть катастрофічними для всієї планети».

«Жодних переговорів про Україну без України. Лише наш народ повноважний вирішувати свою долю, власну внутрішню і зовнішню політику».

«Свобода і гідність не мають ціни. Ми вже заплатили надто високу ціну – людські життя, загарбані території, втрачена економіка. Далі втрачати не можна».

«Нас ніхто не зрадить, якщо ми самі не зрадимо своїх цінностей, єдності і свободи».

10 хвилин із Прем'єр-міністром
27 вересня 2015

«Реформи – це не пусті слова і політиканство. Це рішення, виконання і результат».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Нова податкова політика
6 вересня 2015

«Українці ніколи не марили загарбати чуже; вони ніколи не мріяли про те, щоби мити солдатські чоботи у чужих морях. Але ми не дамо, щоби у наших морях мили чоботи чужі солдати».

«Незалежність 21 століття – це самостійність вибору. Вибороти незалежність значить вибороти право на вибір. Чи ми там, де сила права, чи з тими, де право сили»

«Незалежність для українців – це свобода, пошанування людської гідності і несприйняття диктату і насильства. У нас не буде царів, імператорів і диктаторів».

«Революція Гідності стала підтвердженням нашого прагнення до справжньої, а не фасадної демократії, попередженням всім, хто спробує нехтувати волею народу до свободи».

«Український поступ до свободи, верховенства права і справедливості – загроза для диктатур».

«Війна виявила в нашому народі таку величезну стійкість і волю, що ми не можемо не перемогти».

«Агресора не можна ублажати. Його треба зупиняти».

«Наша єдність – це багатство у різноманітності. Розуміння спільності майбутнього, якщо навіть минуле у нас було різним. Це єдність у головному – відданості Україні й ідеалам свободи. Це відповідальність за нашу країну, яку усвідомлює кожний з нас».

«Ми мусимо завершити найважчу з реформ - реформу нашого мислення. Коли вільний громадянин знає, як користуватися свободою, і знає, що від нього чи від неї особисто залежить не просто багато, а все. Просто все».

«Ми з вами заклали підвалини дуже важливих змін. Їх стіни іще зводяться. Але ці зміни вже є незворотними».

«Незалежність є надійним фундаментом наших цінностей, нашого поступу, нашого майбутнього».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. До Дня Незалежності
24 серпня 2015

«Освіта – це найважливіше для того, щоб наша країна стала сильною, а наші діти добре заробляли і почували себе вільно в цьому світі. Знання – це набагато дорожче, ніж нафта, газ, корисні копалини. Знання рухають світ».

10 хвилин з Прем'єр-міністром. Освіта
26 липня 2015

«Найцінніше, що має Україна – це нація, народ, який бореться і який ніколи не здається».

«І ще одна цінність, яка є в Україні – це нове покоління. Дозвольте назву це покоління «поколінням І»: Intellectual, Independent, Internet-dependent (Інтелектуальні, незалежні, інтернет-залежні). Ця цінність точно запустить економічне зростання в Україні».

Виступ Арсенія Яценюка під час першої інвестиційної конференції Україна-США
13 липня 2015

«Ми крок за кроком рухаємося. І, звичайно, я хотів би, щоби цей рух був набагато швидший. Ми йдемо. А треба бігти».

«В політиці не можна брехати. Раніше чи пізніше приходить час, що за кожне слово треба відповідати».

«Це є ознака, наскільки український народ і українське суспільство зріле, наскільки воно здорове, наскільки воно розуміє, що єдиний шлях до того, щоб країна стала успішна, - це коли кожен, підкреслюю, кожен буде робити свою частину роботи».

«Підемо відпочивати тоді, коли все зробимо для своєї країни. Тому вперед, до роботи».

10 хвилин із Прем'єр-міністром України
12 липня 2015

«Ми хочемо нову країну, і кожен повинен прикласти зусилля для того, щоби така нова країна відбулася».

10 хвилин із Прем'єр-міністром України
05 липня 2015

«Деякі політики обіцяють дешевий газ. Він у нас уже був, коли підписали з Росією контракт, а потім, для того щоби зменшити ціну на природний газ, продовжили перебування російського чорноморського флоту на території України до 2042 року. Саме того флоту, саме тієї держави і саме тієї армії, яка захопила наш Крим, а потім вторглася на територію Донецька і Луганська. Отака ціна дешевого газу для країни. І ця ціна – це незалежність держави».

10 хвилин із Прем'єр-міністром України
28 червня 2015

«Так склалося історично, що нам треба вирішувати все, одразу і швидко. З одного боку, воювати з російськими терористами і обороняти країну, а з іншого - воювати всередині країни з політичними кланами, з олігархами, з корупцією, з безвідповідальністю, з абсолютно непрофесійним державним класом чиновників. Нам треба воювати з нашим минулим. І ми повинні виграти і на одному, і на іншому фронті.».

«Реформа в тому числі – це коли на подвір'ї прибрано. Реформа – це в тому числі, коли один одному ми допомагаємо виконувати роботу, необхідну для країни. Реформа – це в тому числі, коли ми всі платимо податки. Реформа – це в тому числі, коли ми дивимося, як живуть в Європі, як працюють в Європі, як вчаться в Європі, як кожен хоче бути сильнішим в Європейському Союзі і стати особистістю, - і робимо те саме в Україні. Це двохсторонній процес, коли кожен громадянин країни бажає успіху для себе і коли кожен громадянин країни бажає успіху для своєї держави».

10 хвилин із Прем'єр-міністром України
21 червня 2015

«Єдиний шлях протидії агресії Путіна - діяти спільно і відповідати дуже чітко і жорстко. Це єдина мова, яку Путін розуміє».

«Путін розв’язав війну проти вільного світу і Україна стала полем битви».

Інтерв’ю The Sunday Times
02 березня 2015

«Це ж запитання (про уряд камікадзе – ред.) мені недавно поставила Канцлер Ангела Меркель. Я відповів, що я сиджу на бомбі сповільненої дії. Вона сказала: «Раніше ви говорили, що ви камікадзе, а сьогодні це бомба уповільненої дії, тому ситуація покращилася».

«ЄС завжди грає за правилами. Путін завжди грає з правилами».

«Я обережно ставлюся до цієї концепції «братерства». Відверто кажучи, мені не потрібні такі родичі, які захоплюють мою землю і вбивають мій народ».

Інтерв’ю Арсенія Яценюка німецькому виданню SPIEGEL
20 грудня 2014

«Ми діємо за правилами логіки і в дуже чітких рамках, в тому числі, в рамках цінностей. Ми розуміємо, що таке добре, а що таке погано. Що можна робити, а що не можна. Де можна переходити межу, а де межа не переходиться. Всього цього немає в Росії».

«В англійській мові є два визначення: "value" і "values"- "ціна" і "цінності". Так ось вибирати потрібно між ціною і цінностями. Я щиро вірю в те, що наші західні партнери вибирають "цінності", а не "ціну"».

Інтерв’ю «Сегодня»
23 жовтня 2014

«В українських казках ведмідь - дуже добра і позитивна істота. Але в реальності краще, коли цей ведмідь - в зоопарку».

Інтерв’ю Арсенія Яценюка для Громадського телебачення США
28 вересня 2014

«Голосування за ратифікацію Угоди з ЄС є цивілізаційним вибором України. Ми виправляємо помилку, яка була допущена 350 років тому. Україна – це Європа. І так сказав і зробив український народ».

«Під цією Угодою стоїть перш за все підпис всієї України. Прикро, що ця Угода скріплена кров'ю. Але такий вибір, така боротьба і така плата за свободу, за демократію і незалежність».

Верховна Рада України
16 вересня 2014

«Але для того, щоби мати завтра, треба було пройти вчора і сьогодні».

З'їзд «Народного фронту»
14 вересня 2014

«Ті, хто взяв в руки зброю, не чують політичних пропозицій».

«Business as usual» мав драматичні наслідки для всього світу. Крим – це не тільки українська справа, це глобальна проблема. Не протистояти Росії мало б катастрофічні наслідки».

Інтерв'ю для німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung
02 червня 2014

«Моє політичне майбутнє мене не цікавить, для мене важливе майбутнє моєї країни».

Інтерв'ю для німецької газети BILD
28 травня 2014

«Україна виборола свободу для своїх громадян. А тепер Україні треба вибороти свободу в світі».

Сьомий Київський Безпековий Форум «Безпека на лінії розриву»
10 квітня 2014

«Вся країна має рубці на серці після того, коли невинних і безбройних людей снайпери за вказівкою влади розстрілювали на Майдані. Країні треба заліковувати рани і допомагати кожній людині, яка має в своєму серці глибокий сум і жаль з приводу тих жахливих подій, які відбулись в українській історії і торкнулись мільйонів українських сімей, допомагати залікувати ці рани».

Верховна Рада України
25 лютого 2014

«Те, що кожен із нас піднявся і почав боротись за свою свободу, за своє право і за наше європейське майбутнє – це великий крок».

Майдан
24 листопада 2013

«Іде багато розмов про те, що це начебто вибір між Сходом і Заходом - йти нам до Росії чи до Європи. Це вибір між минулим і майбутнім. Колись на цьому Майдані буде лунати гімн України та гімн ЄС. І це станеться».

Європейська площа
24 листопада 2013

«Це складний і довгий шлях. І цей шлях повинні пройти не тисячі, не десятки тисяч, а сотні тисяч і мільйони. Країна тільки тоді стає державою, коли мільйони підіймаються і борються за свою свободу».

Майдан
22 листопада 2013

«Угода (з ЄС - ред.) не просто має бути підписана, це Угода - питання того, куди Україна рухатиметься і де вона знаходиться не географічно, а ціннісно»

«Нас не може не турбувати ОДКБ, фактично на території України знаходиться російська військова база в Криму, російські військові перебувають в Придністров'ї і поруч у нас Білорусь, яка є союзною з Росією державою і має військовий контингент. В принципі - Україна не відчуває себе в безпеці».

Інтерв'ю DELFI
14 жовтня 2013

«Щоби йти в бій, потрібно мати потужний не тільки тил, але і фронт».

«Вони (Віктор Янукович і владна команда. – ред.) отримують тактичні короткочасні переваги, оскільки йдуть свинею в латах. Тільки вони не знають, що йдуть на лід. Вони дуже слабкі в історії».

«В історії є багато прикладів, коли політики, які спиралися на віру і на тих людей, які вірять, творили великі зміни. Це для мене зараз головне джерело сил».

«Я не можу створити хвилю народного невдоволення. Якщо народ задоволений, а вона, опозиція, незадоволена, - значить ще не прийшов момент. Але він обов'язково настане».

Інтерв'ю журналу «Кореспондент»
25 січня 2013

«Так що відкиньте логіку, нею не можна керуватися, навіть граючи в шахи! Треба чинити і жити так, як вважаєш правильним, як би це не було важко».

«Росія і Путін мислять категоріями імперії, і неважливо, як вона буде називатися, - Радянський Союз чи Митний союз».

«Щоб бути сильними у відносинах із росіянами, треба бути в першу чергу сильним всередині своєї країни. Слабка Україна не може вирішити проблему з сильною Росією».

«Треба робити те, що ти вважаєш потрібним і правильним для людей і для країни. Це додасть сил і впевненості. Це і є ключ до перемоги».

Інтерв’ю виданню "Коммерсантъ"
24 грудня 2012

«Найбільш конкурентні, сильні держави і найбільш успішні люди – це ті, які мають знання, які збудували потужну систему освіти».

«Світ став глобальним, без будь-яких кордонів. Кордони - це тільки наші обмеження. У нас є два обмеження – це знання мов і візовий режим».

Острозька академія
11 вересня 2012