Пряма мова

Пряма мова

«Європа повинна усвідомити, що українська боротьба це не лише боротьба за незалежність України. Це боротьба за мир, спокій в цілому світі, у тому числі в Європі, в країнах-членах ЄС».

«Бесіди про те, що ми повернемося до нормальних стосунків з Росією, будуть руйнувати і сам Європейський Союз, і цінності, на яких базується Європейський Союз».

Інтерв’ю «Голосу Америки»
29 червня 2016

«Коли ми говоримо, що ми, український народ, ніколи не змиримося із загарбанням Криму, то спираємося у своїй впевненості на героїчний подвиг Кримськотатарського народу. Понад чотири десятиліття він не тільки вірив і знав, що поверне собі Батьківщину, але й самовіддано боровся за це. Боровся, коли ніхто, крім нього, вже не вірив у перемогу, коли радянська тюрма народів здавалася нездоланною і вічною. І Україна теж боротиметься».

День пам’яті жертв депортації кримських татар
18 травня 2016

«Мій Уряд і я мали честь і відповідальність служити нашій країні. Нашій великій країні і нашому сильному народові, який бореться і перемагає».

«Я хотів би подякувати своїм соратникам .., - за те, що ми зробили нашу країну сильнішою. Я хотів би подякувати своїм опонентам і ворогам за те, що ви зробили сильнішим мене»

Виступ у Верховній Раді України
14 квітня 2016

«Справжня сила людини – це завжди дух і характер. Переможемо, бо сильний духом є наш народ. Відданість національним принципам і твердість характеру – саме це для мене є суттю справжнього національного лідера».

«Суть наших проблем не є суто політичною. Вона є етичною. Як і наше життя, політика є наслідком моралі, наших етичних стандартів. Якщо гідність і мораль вимагають змінити політичні правила, зміна цих правил обов’язково настане».

«Правила змінюють мільйони переконаних умів. Упевнений в силі нового покоління і нової української доби. Упевнений в правильності наших дій. Упевнений в мудрості, зваженості і справедливості нашого суспільства».

Звернення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка
10 квітня 2016

«У наших людей є дуже точне і здорове відчуття справедливості, розуміння, що є добре, а що погане, уявлення того, якими хочемо бути. Саме ці здорові цінності свідчать про Україну».

«Люди дали мандат влади новому Президенту, Парламенту, Уряду. Працюйте. Підніміться над дрібними розрахунками. Дійте разом і, якщо треба, чесно приймайте важкі рішення. Так я розумів і розумію волю країни».

«Взаємне поборення національних сил завжди приводить до влади «януковичів» і окупантів».

«Якщо ми зуміємо піднятися на руйнівною боротьбою за дрібні інтереси, якщо ми зуміємо постати над особистими амбіціями та розрахунками, тоді ми зуміємо зробити найважливіше: дати Україні надію на гідне майбутнє. Наш приклад і успіх відкриє шлях до нової української політики та її нового покоління».

10 хвилин із Прем'єр-міністром
27 березня 2016

«Ми – корабель, що йде через бурю. Ми врятували і вберегли наш корабель, він витримав важкі удари і довів свою міцність. Ми навели перший лад, розпочали встановлювати справедливі правила, ми набралися сил і залатали найбільші діри та пробоїни. Так, ще не бачимо безпечної гавані, але це правильний курс. Наш історичний дім, європейський материк – попереду. Зараз нас оточив гіркий дим. Його хмара надійшла не від полум’я війни. Вона йде від згарища дрібних багать, розпалених на власному борту. Щоб самим зігрітися, ці вогнища розводять не вороги, а дезорієнтовані однодумці, які раптово вирішили рятувати не країну, а себе».

«Архітектурний проект нашого українського дому потребує змін і добрих креслень, які сформують зрозумілі та ясні принципи стримувань та балансів, розвитку та дії, захисту та справедливості».

«У критичний момент життя народу, який йде через випробування, колективну долю вирішує тверда, непохитна воля відчайдушно відданих нації і державі людей – справжніх, а не випадкових лідерів».

10 хвилин із Прем’єр-міністром
13 березня 2016

«Реальністю є те, що ніхто у світі не зробить замість нас власну роботу».

«Ми розраховували, що реальність наших кроків переважить віртуальність брехні».

10 хвилин із Прем’єр-міністром України
28 лютого 2016

«Європейська інтеграція – це не тільки спільна економіка, це не тільки вільний перетин наших кордонів. Європейська інтеграція в першу чергу – це спільна ментальність, спільна свідомість, спільна культура і спільна освіта».

10 хвилин із Прем’єр-міністром. Україна - це Європа
3 січня 2016

«Головною реальністю здається політичний шум. За цим шумом не чути голосу розуму».

«Красива обіцянка знаходить до серця людини дуже коротку дорогу. Лише згодом стає зрозумілим, що ця дорога веде у глухий кут, бо це була брехня. Популізм маніпулює настроями людей і пропонує їм «прості» рішення. Популізм не є боротьбою на захист держави. Це - боротьба за владу».

«Наша проблема - слабкий і нестійкий політичний клас - той державний провід, який повинен вести країну вперед. Управляти державою - це велика місія і велика відповідальність, яка потребує надзусиль і знань».

10 хвилин із Прем’єр-міністром. Про єдність
20 грудня 2015

«Ми йдемо по дорозі європейських реформ. Але цю дорогу треба щоденно будувати, кропіткою і напруженою працею, від дня до дня, кілометр за кілометром. І всі повинні будувати цей європейський шлях України».

«Історія нашої держави свідчить про те, що найбільша загроза для незалежності України була у внутрішніх чинниках. Розбрати, конфлікти, чвари, політиканство і безвідповідальність перед українським народом за майбутнє української держави. Всі ми несемо історичну відповідальність перед прийдешніми поколіннями. Історичну відповідальність за долю нашої країни, за те, щоб Україна стала сильною, а українці стали успішними».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Про майбутнє
8 листопада 2015

«Найважливіше, щоб кожен з вас відчув, що сплачені вами податки мають відношення до вашого особистого життя».

«Чесні і прозорі (вибори – ред.) – це тоді, коли ніхто не бере гроші за свій голос і не продає майбутнє країни за декількасот гривень. Всі говорять про боротьбу з корупцією. Так давайте боротися з нею. І починаємо кожен з себе. Не продаємо голос корумпованим політикам - і таким чином робимо свій внесок у боротьбу з політичною корупцією в країні».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Місцеві вибори
18 жовтня 2015

«Ми зупинили Росію і вберегли державу. Тому що наша справа - свята і справедлива, наша війна - оборонна, ми захищаємо свою свободу, свою незалежність, і наш шлях - правильний, борешся не за себе, а за мільйони. Ця енергія сильніша, ніж російські танки».

«Ми виграємо цю війну, ми вийдемо з неї сильнішими. На наші плечі історія поклала важкі випробування. Ми стали поколінням війни. Але саме таким чином гартуються сильні нації і так гартуються сильні держави».

«Дякую українським воїнам, що захищають наш народ. Так розпорядилася історія і Господь Бог, що ми стали з вами не просто свідками, а творцями і учасниками боротьби за незалежність і творення нової країни. В 21-му столітті відновилося право сили. А за нами - сила правди».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Захисникам України
11 жовтня 2015

«Наш народ і наша держава, які завжди дотримувалися своїх зобов’язань перед світом, заслуговують на його особливу увагу. І ми маємо що сказати світові».

«Об’єднані нації не мають морального права допустити, щоб війна Росії проти України стала черговою рутинною світовою проблемою. Світ не має морального права виявити страх перед масштабом російської агресії. Бо наслідки будуть катастрофічними для всієї планети».

«Жодних переговорів про Україну без України. Лише наш народ повноважний вирішувати свою долю, власну внутрішню і зовнішню політику».

«Свобода і гідність не мають ціни. Ми вже заплатили надто високу ціну – людські життя, загарбані території, втрачена економіка. Далі втрачати не можна».

«Нас ніхто не зрадить, якщо ми самі не зрадимо своїх цінностей, єдності і свободи».

10 хвилин із Прем'єр-міністром
27 вересня 2015

«Реформи – це не пусті слова і політиканство. Це рішення, виконання і результат».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Нова податкова політика
6 вересня 2015

«Українці ніколи не марили загарбати чуже; вони ніколи не мріяли про те, щоби мити солдатські чоботи у чужих морях. Але ми не дамо, щоби у наших морях мили чоботи чужі солдати».

«Незалежність 21 століття – це самостійність вибору. Вибороти незалежність значить вибороти право на вибір. Чи ми там, де сила права, чи з тими, де право сили»

«Незалежність для українців – це свобода, пошанування людської гідності і несприйняття диктату і насильства. У нас не буде царів, імператорів і диктаторів».

«Революція Гідності стала підтвердженням нашого прагнення до справжньої, а не фасадної демократії, попередженням всім, хто спробує нехтувати волею народу до свободи».

«Український поступ до свободи, верховенства права і справедливості – загроза для диктатур».

«Війна виявила в нашому народі таку величезну стійкість і волю, що ми не можемо не перемогти».

«Агресора не можна ублажати. Його треба зупиняти».

«Наша єдність – це багатство у різноманітності. Розуміння спільності майбутнього, якщо навіть минуле у нас було різним. Це єдність у головному – відданості Україні й ідеалам свободи. Це відповідальність за нашу країну, яку усвідомлює кожний з нас».

«Ми мусимо завершити найважчу з реформ - реформу нашого мислення. Коли вільний громадянин знає, як користуватися свободою, і знає, що від нього чи від неї особисто залежить не просто багато, а все. Просто все».

«Ми з вами заклали підвалини дуже важливих змін. Їх стіни іще зводяться. Але ці зміни вже є незворотними».

«Незалежність є надійним фундаментом наших цінностей, нашого поступу, нашого майбутнього».

10 хвилин із Прем'єр-міністром. До Дня Незалежності
24 серпня 2015

«Освіта – це найважливіше для того, щоб наша країна стала сильною, а наші діти добре заробляли і почували себе вільно в цьому світі. Знання – це набагато дорожче, ніж нафта, газ, корисні копалини. Знання рухають світ».

10 хвилин з Прем'єр-міністром. Освіта
26 липня 2015

«Найцінніше, що має Україна – це нація, народ, який бореться і який ніколи не здається».

«І ще одна цінність, яка є в Україні – це нове покоління. Дозвольте назву це покоління «поколінням І»: Intellectual, Independent, Internet-dependent (Інтелектуальні, незалежні, інтернет-залежні). Ця цінність точно запустить економічне зростання в Україні».

Виступ Арсенія Яценюка під час першої інвестиційної конференції Україна-США
13 липня 2015

«Ми крок за кроком рухаємося. І, звичайно, я хотів би, щоби цей рух був набагато швидший. Ми йдемо. А треба бігти».

«В політиці не можна брехати. Раніше чи пізніше приходить час, що за кожне слово треба відповідати».

«Це є ознака, наскільки український народ і українське суспільство зріле, наскільки воно здорове, наскільки воно розуміє, що єдиний шлях до того, щоб країна стала успішна, - це коли кожен, підкреслюю, кожен буде робити свою частину роботи».

«Підемо відпочивати тоді, коли все зробимо для своєї країни. Тому вперед, до роботи».

10 хвилин із Прем'єр-міністром України
12 липня 2015