Ескалація на Азові стане першим з питань на завтрашній зустрічі Арсенія Яценюка з Дональдом Туском у Брюсселі - Данило Лубківський

Ескалація на Азові стане першим з питань на завтрашній зустрічі Арсенія Яценюка з Дональдом Туском у Брюсселі - Данило Лубківський

20:15, 25 листопад 2018

Ескалація ситуації на Азові стане першим з питань, які завтра лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк порушить під час зустрічі з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском у Брюсселі. Про це у дописі у Facebook повідомив колишній дипломатичний радник Прем’єр-міністра України і заступник Міністра закордонних справ України Данило Лубківський.

«По суті, цей візит продовжить розмову, яка відбулася 5 жовтня з Канцлером Меркель у Берліні. Суть проста: той факт, що Євросоюз зосередився на драматичному розлученні з Британією, не повинен відволікти увагу від згущення атмосфери тиску та провокацій на східному, українському рубежі Європи», - написав він.

Кремль показує Заходу, що постійно тримає руку на спусковому гачку, підкреслив Данило Лубківський: «Фейкові вибори у Донбасі, блокування Керченської протоки, атака на українські судна – це приклади, як Москва тестує різні способи для загострення ситуації. Кремль очікує на вибори нашого Президента. Залежно від результатів, підбиратиме тактику на наші парламентські вибори і на вибори Європейського парламенту у травні 2019 року».
Він нагадав, що 19 листопада Рада ЄС у закордонних справах вже обговорювала те, що можна зробити, аби стримати нову хвилю агресії Росії. 

«Ми привеземо до Брюсселя і нові відомості, і нові пропозиції. На зустрічах з Президентом Туском, Європейським комісаром з питань розширення Йоганесом Ганом, керівником Європейської народної партії Джозефом Доулем йтиметься про продовження санкцій і ситуацію на окупованих територіях Криму і Донбасу, про змістовну підготовку до засідання ради нашої асоціації в грудні і про питання енергетики», - повідомив Лубківський.

Кожне з цих питань працює на національні інтереси, наголосив він: «І наша команда цінує те, що партнери прислухаються до нашої думки».

«З квітня 2016 року це вже, напевно, буде майже з два десятки робочих міжнародних візитів Арсенія Яценюка і нашої невеликої делегації, - нагадав Данило Лубківський: Вже, напевно, до сотні зустрічей. Президент Обама, Президент Олланд, Президент Туск, Віце-президент Байден, Канцлер Меркель, Прем'єр-міністр Натаньягу, Прем’єр-міністр Моравецький, Прем’єр-міністр Скверняліс, нові керівники Ради національної безпеки і Державного департаменту Сполучених Штатів, міністри закордонних і внутрішніх справ Канади, міністри оборони та у справах Європи Великої Британії, урядовці Ізраїлю та Німеччини, парламентарії Сполучених Штатів, Великої Британії, Канади, Ізраїлю, Польщі, керівники і члени Європейського парламенту». 

«Не просто калейдоскоп імен і посад. Масштабний і великий портрет. Портрет часу», - додав він.