На Вашингтонському саміті Україна має отримати запрошення в НАТО, що буде рівнозначним початку переговорів про вступ - Арсеній Яценюк на КБФ

На Вашингтонському саміті Україна має отримати запрошення в НАТО, що буде рівнозначним початку переговорів про вступ - Арсеній Яценюк на КБФ

18:00, 23 жовтень 2023

“Вірю, що під час Вашингтонського саміту НАТО Україна повинна отримати запрошення, що буде рівнозначним початку переговорів щодо вступу до Альянсу”, - підкреслив голова Київського безпекового форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час КБФ 23 жовтня.

Під час заходу відбулася презентація звернення Атлантичної Ради до президента США про вступ України до НАТО.

Арсеній Яценюк підкреслив, що презентований Атлантичною Радою документ - це “дорожня карта”, як зробити Україну членом Альянсу.

“Ми можемо обговорювати технічні нюанси. Але це питання не якихось технічних нюансів, це питання історії”, - наголосив він.

“Немає іншої опції для України, для українського народу, та й для усього вільного світу, аніж зробити Україну членом НАТО”, - підкреслив голова КБФ.

За його словами, найважчим буде “переконати усіх в НАТО мати спільну позицію”, зокрема, аби країни на кшталт Угорщини та Туреччини також взяли участь у прискореному процесі, “аби допомогти Україні вступити до НАТО якомога швидше”.

“Вірю, що у Вашингтоні рішення буде ухвалене. Переконаний, що Вашингтонський саміт принесе реальні зусилля і ухвалить остаточне рішення для українського народу зробити Україну членом НАТО. І показати всьому світу, що ми не боїмося, що ми віримо у вільний світ і готові відстоювати вільний світ разом із Україною”, - наголосив Арсеній Яценюк.

Відповідаючи на запитання гостей заходу щодо можливості “плану Б” за умови іншого розвитку ситуації, голова КБФ підкреслив: “Це не план Б, це капітуляція. І китайці, і росіяни, і навіть глобальний Південь уважно спостерігають, чи покажуть США, що вони досі лідер вільного світу. Чи зможе вільний світ себе захистити, чи має він достатньо мужності для того, щоб захистити демократію, свободи, навіть життя людей. Чи готовий вільний світ боротися. Тож для вільного світу немає жодного іншого варіанту. А планів Б може бути багато, та вони всі будуть на користь тоталітарних режимів”.

Київський Безпековий Форум, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», - головна платформа нашої держави для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки.