Арсеній Яценюк обговорив із Вікторією Нуланд продовження газових переговорів з РФ за участі Єврокомісії

Арсеній Яценюк обговорив із Вікторією Нуланд продовження газових переговорів з РФ за участі Єврокомісії

20:01, 06 жовтень 2014

У понеділок, 6 жовтня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з помічником Державного секретаря США Вікторією Нуланд. Глава Уряду обговорив з представником США стан виконання українсько-американських домовленостей, спрямованих на підтримку процесу реформ в Україні.

Прем’єр-міністр висловив переконання у необхідності ухвалення чинною Верховною Радою України пакету антикорупційних реформ, який виноситься на розгляд на завтрашній позачерговій сесії парламенту.

Арсеній Яценюк підтвердив рішучу налаштованість української сторони провести вільні та прозорі вибори до Верховної Ради України, за результатами яких має бути сформована міцна проєвропейська коаліція. Уряд має напрацьовані пакети податкової та бюджетної реформи, які будуть невідкладно подані на розгляд нового складу парламенту, наголосив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду і помічник Держсекретаря США приділили важливу увагу питанням енергетичної безпеки. Арсеній Яценюк підтвердив готовність до продовження разом з Європейською Комісією переговорів з російською стороною щодо постачання природного газу з РФ. Українська сторона готова до взаємоприйнятного рішення на засадах ринкового формування ціни на газ і його транзит, - зазначив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк також обговорив з Вікторією Нуланд питання співпраці з міжнародним співтовариством у наданні гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам та населенню, яке потерпає від керованих Росією терористів.  Прем’єр-міністр наголосив на необхідності неухильного виконання Російською Федерацією домовленостей щодо припинення вогню та окремо відзначив ключову важливість відновлення контролю над українсько-російським державним кордоном.