Арсеній Яценюк на зустрічі з Главою МЗС Нідерландів: Знищення цивільного МН-17 - злочин проти людяності

Арсеній Яценюк на зустрічі з Главою МЗС Нідерландів: Знищення цивільного МН-17 - злочин проти людяності

16:11, 08 листопад 2014

У суботу, 8 листопада, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прийняв новопризначеного Міністра закордонних справ Нідерландів Альберта Кундерса, який прибув до України для ознайомлення зі станом справ щодо розслідування катастрофи літака Малайзійських авіаліній МН-17. 

Глава МЗС Нідерландів поінформував про перебіг розслідування, яке ведеться міжнародною групою на чолі з Нідерландами. Як зазначалося, експертам вдалося ідентифікувати вже 289 загиблих з 298. Сьогодні з Харкова до Нідерландів у присутності Альберта Кундерса і голови Харківської ОДА Ігоря Балути були відправлені 5 трун з останками жертв катастрофи, які нещодавно вдалося знайти на місці падіння літака. Наступним важливим етапом стане дослідження уламків корпусу літака, збір речових доказів та передача справи до суду. 

Арсеній Яценюк наголосив, що Уряд розглядає знищення цивільного літака ракетою, запуск якої відбувся з контрольованої російськими терористами території, як злочин проти людяності. Уряд та правоохоронні органи передали міжнародній слідчій групі усі необхідні дані і матеріали, і очікують швидкого встановлення усіх обставин трагедії та належного покарання причетних до цієї катастрофи. Прем’єр-міністр підкреслив важливість спільної та скоординованої роботи представників усіх країн, громадяни яких загинули у катастрофі, для максимально швидкого здійснення правосуддя над злочинцями, а також тими, хто постачав їм зброю, надавав фінансову і політичну підтримку.