Арсеній Яценюк зустрівся з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом

Арсеній Яценюк зустрівся з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом

14:05, 18 грудень 2014

У четвер, 18 грудня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.

Патріарх Філарет зазначив, що Українська Православна Церква Київського Патріархату підтримує зусилля Уряду для виходу з економічної кризи.

Зі свого боку, зазначив він, Церква не тільки молиться, а робить все можливе для того, щоб сприяти діяльності Кабінету міністрів та всієї центральної влади. «Ми вже прийняли навіть відповідні міри по боротьбі з корупцією. Постановили, що корупціонерів не будемо причащати», - додав він.

Предстоятель УПЦ КП висловив захоплення патріотизмом і самовідданістю, з якою українці з різних куточків країни допомагають українським військовим.  Він розповів, як Церква передає для бійців АТО одяг, продукти харчування, медикаменти, автомобілі швидкої допомоги: «Все це народ сам підтримує. А це свідчення того, що відбувається єдність українського суспільства в таких тяжких умовах».

Арсеній Яценюк поздоровив Патріарха з Днем його небесного покровителя – Філарета Милостивого і від імені Уряду України висловив подяку Церкві «за високий рівень духовної й моральної підтримки України»: «Ми дуже цінуємо вашу молитву, ваше тверде слово і впевненість. Ви заряджаєте українців вірою в те, що ми пройдемо всі ці складні випробування».

Прем’єр-міністр України та Патріарх Філарет обговорили шляхи поглиблення співпраці між державою і Церквою у сфері соціального служіння, просвітництва, надання гуманітарної допомоги тимчасово переміщеним особам, зміцнення зв’язків із закордонними українцями.