Якщо Тимошенко залишиться за гратами, США може ввести персональні санкції проти вищих посадовців України

Якщо Тимошенко залишиться за гратами, США може ввести персональні санкції проти вищих посадовців України

16:04, 28 червень 2013 | Голос Америки

Якщо Юлія Тимошенко залишиться за гратами, в Резолюції Сенату США може з’явитися вимога запровадити персональні санкції проти вищих посадових осіб України. Про це заявив голова Політради ВО “Батьківщина”, голова фракції “Батьківщина”Арсеній Яценюк в інтерв’ю каналу “Голос Америки” в рамках робочого візиту до Вашингтона.

Він підкреслив, що в проекті резолюції Сенат США вимагає від уряду України вирішити питання Юлії Тимошенко, звільнити її, зупинити політичні переслідування.

Арсеній Яценюк повідомив, що обговорював цей проект резолюції під час зустрічі з сенатором Маккейном 25 червня: “Ми обговорювали проект цієї резолюції, і було домовлено про те, що в тому випадку, якщо Україна виконає всі вимоги, які стосуються звільнення Юлії Тимошенко і підписання Угоди про Асоціацію (з Європейським Союзом. – Ред.), - то ця резолюція може мати зовсім інший зміст”.

“У тому випадку, якщо Україна не виконає ці вимоги і Юлія Тимошенко залишиться за гратами, - то ця резолюція буде не просто посилена, а буде мати жорсткі фрази, в тому числі і те, що стосується введення персональних санкцій проти вищих посадових осіб України, які не виконують домовленостей і не виконують обіцянок”, - підкреслив Арсеній Яценюк.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи йдеться про санкції на зразок списку Магнітського, голова Політради “Батьківщини” наголосив: “Саме така фраза була сказана сенатором Маккейном, і я хотів би дуже чітко зазначити нашу позицію”.

“Після всіх зустрічей в Державному департаменті, в Білому домі, Конгресі, Сенаті, зі значною кількістю сенаторів і конгресменів, переконаний в тому, що наші американські партнери підтримують підисання Угоди і вважають за необхідне виконання ключової вимоги. Вони настроєні дуже чітко і жорстко - захищати демократію в Україні”, – підкреслив Арсеній Яценюк.