Угода 2010 року, підписана за дорученням тодішнього Глави Уряду із акціонерами компанії «Укрнафта» перешкоджає зміні керівництва цієї компанії. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час години запитань до Уряду в Верховній Раді в п’ятницю, 5 червня.
Відповідаючи на запитання народних депутатів, Глава Уряду підкреслив, що є першим, хто хоче індексувати грошові доходи громадян – «це репутація Уряду, репутація коаліції, додаткові джерела для громадян України, які вони отримують і зможуть збільшити купівельну спроможність, що є додатковим джерелом для запуску економіки».
Він нагадав, що парламент підтримав урядовий закон, який дає можливість Уряду повернути контроль над «Укрнафтою». «Ми скликали загальні збори акціонерів для того, щоби разом з іншим акціонером змінити керівництво компанії. Тому що нам необхідно до державного бюджету отримати 1,8 мільярда гривень дивідендів і близько 6 мільярдів гривень доходів від ренти, які підуть до бюджету, щоби в тому числі використати ці кошти на підвищення соціальних стандартів», - повідомив він.
Проте Уряд зіткнувся із проблемою: «З'ясовується, що ми не можемо змінити керівництво компанії «Укрнафта». Тому що в 2009 році Кабінет Міністрів за дорученням тодішнього Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко підписав угоду між акціонерами компанії «Укрнафта» і державою, відповідно до якої, як тільки Уряд почне міняти керівництво «Укрнафти», то буде відповідати в Лондонському суді з позовом приблизно на 5 мільярдів доларів США».
Проте Уряд зіткнувся із проблемою: «З'ясовується, що ми не можемо змінити керівництво компанії «Укрнафта». Арсеній Яценюк повідомив, що у 2010 році "Кабінет Міністрів за дорученням тодішнього Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко підписав угоду між акціонерами компанії «Укрнафта» і державою, відповідно до якої, як тільки Уряд почне міняти керівництво «Укрнафти», то буде відповідати в Лондонському суді з позовом приблизно на 5 мільярдів доларів США".
Він звернувся до колишнього Глави Уряду, Глави фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко «допомогти Уряду вийти з цієї ситуації».
Крім того, Арсеній Яценюк зазначив, що Україна в Стокгольмському суді оскаржує умови газового контракту, підписаного з Росією у 2009 році: «Загальний обсяг позову, який ми пред'явили російському «Газпрому», - 16 мільярдів доларів США. Це 16 мільярдів, які ми переплатили «Газпрому» і могли відправити на пенсії, пільги і субсидії. «Батьківщина», порадьте мені, як забрати з Газпрому 16 мільярдів доларів США», - зазначив Арсеній Яценюк.