Арсеній Яценюк зустрівся з Верховним представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федерікою Могеріні

Арсеній Яценюк зустрівся з Верховним представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федерікою Могеріні

15:36, 09 листопад 2015

У понеділок, 9 листопада, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з Верховним представником Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки - Віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні.

Арсеній Яценюк високо оцінив інтенсивність і результативність співробітництва уряду України та Європейської Комісії з широкого кола політичних, економічних, фінансових, безпекових і гуманітарних питань спільного порядку денного. Особливу увагу глава українського уряду звернув на підготовку до запланованого на грудень засідання в Брюсселі Ради Асоціації України - ЄС, де відбудеться предметне обговорення всіх аспектів нинішньої взаємодії та планів на перспективу.

Відзначаючи поступальний процес ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС нашими європейськими партнерами, Прем'єр-міністр України водночас наголосив на важливості консолідації зусиль задля його якнайскорішого завершення. 

Арсеній Яценюк також підкреслив необхідність зміцнення єдності і солідарності ЄС у протидії викликам, які мають виразну антиєвропейську та антиукраїнську природу - від безпекових загроз та політичного шантажу з боку Росії до проектів економічного монополії і тиску на ЄС, як, наприклад, "Північний потік - 2", плани зі створення якого вже викликали категоричну негативну відповідь як уряду України, так і глав багатьох європейських урядів - від Словаччини до Балтійських держав.

Окремо під час бесіди йшлося про заходи на підтримку внутрішніх реформ в України. Зокрема, було обговорено ініціативу створення фонду для підвищення виплат для українських посадовців та держслужбовців, про що нещодавно йшлося в листі Арсенія Яценюка Президенту Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру. «Це – один із вагомих засобів подолання корупції в системі державної влади», - зазначив  Прем'єр-міністр.

Співрозмовники також обговорили процес мирного врегулювання на сході України, актуальні питання економічних перетворень та законодавчої підтримки курсу європейської інтеграції нашої держави.