Арсеній Яценюк зустрівся з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом

Арсеній Яценюк зустрівся з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом

17:52, 10 липень 2017

У понеділок, 10 липня, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк зустрівся з Генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом, який сьогодні виступив в українському парламенті. Він став першим в історії Генсеком НАТО, який виступив у Верховній Раді України.

По завершенні зустрічі Арсеній Яценюк нагадав, що дев’ять років тому як голова Верховної Ради України він підписав звернення до країн-членів Альянсу щодо Плану дій до членства України в НАТО: «Тоді парламент був заблокований більш як на 30 днів. А зараз, через дев’ять років, члени парламенту і, до речі, навіть окремі представники тодішньої Верховної Ради, стоячи аплодували Генеральному секретарю НАТО, який виступив в українському парламенті».

«Це означає, що те, за що ми боремося, - правильно. Це означає, що якщо боротися, - обов’язково переможеш», - сказав він.

Арсеній Яценюк зазначив, що членство України в Альянсі – «це перспектива не сьогоднішнього і не завтрашнього дня»: «Але для України – це екзистенцій не питання, питання виживання нашої країни. Тому прийде час, коли Україна стане членом НАТО».

Україна, підкреслив він, дуже багато зробила для того, щоб наблизитися до стандартів Альянсу: «Зараз нам необхідна підтримка країн-членів НАТО. В першу чергу – це питання постачання обороню вальної зброї. І окремі країни-члени Альянсу повинні прийняти це рішення, адже ми охороняємо не тільки кордони України, а й кордони країн-членів НАТО. Адже ми бережемо життя не тільки українців, а й громадян країн-членів НАТО».

Лідер «Народного фронту» назвав нинішній візит Єнса Столтенберга історичним: «Прийшов час, коли Генеральний секретар НАТО виступає в українському парламенті. І прийшов час, коли тепер НАТО повинно надати Україні безпекові гарантії».