Арсеній Яценюк та Арсен Аваков оглянули облаштування державного кордону на Харківщині

Арсеній Яценюк та Арсен Аваков оглянули облаштування державного кордону на Харківщині

16:10, 24 листопад 2018

У суботу, 24 листопада, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк та Міністр внутрішніх справ України, представник НФ в уряді Арсен Аваков побували на ВПС «Дергачі» Харківського прикордонного загону.

Вони оглянули ділянку державного кордону з повітря, проіхали вздовж лінії кордону і ознайомилися з облаштуванням відділу прикордонної служби «Дергачі».

Арсеній Яценюк зазначив, що облаштування  ділянки державного кордону цілком відповідає європейському рівню, і підтвердженням цьому є те, що деякі європейські країни запозичують український проект. 

Облаштування державного кордону з Росією проводиться вперше за історію нашої держави, підкреслив він: «Ті, хто охороняють державний кордон, вперше за історію України отримали можливість дійсно нести службу на охорону державного кордону і мати можливості, як перша лінія оборони, зупиняти агресора».

Лідер НФ висловив вдячність прикордонній службі, членам його Кабінету Міністрів, а також нинішньому уряду, що цей проект не було зупинено, незважаючи на недофінансування та дискредитаційну кампанію.

Він підкреслив, що намагання певних політиків дискредитувати проект - це намагання дискредитації в цілому ідеї державного кордону.  Першими кампанію з дискредитації проекту першою розпочала Росія, сказав він, проте підхопили її всередині країни: «Хочу звернутися до тих, хто дискредитовували цей проект: на кого ви працювали і на кого ви працюєте до сьогоднішнього дня?»

Лідер НФ підкреслив, що за кілька років неможливо, як закидають критикани, облаштувати майже 2500 км кордону, ще й в умовах недофінансування: “Розумію, що було порушено кримінальне провадження за зловживання на будівництві кордону. Тільки ж треба сказати правду, звідки це провадження - на підставі підпису прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, який дав доручення Міністерству внутрішніх справ провести перевірку використання коштів державного бюджету”. 

“Після цього новостворені органи роблять з цього дешеве політичне шоу. Якщо порушили закон – притягніть до відповідальності. Якщо не порушили закон – притягніть до відповідальності тих, які заявили про це порушення”, - наголосив він. 

Арсеній Яценюк зазначив, що у зв'язку з цим звучать абсурдні цифри в десятки та сотні мільйонів, хоча на весь проект було виділено загалом близько 800 мільйонів: “Там, де є зловживання, доведіть. Доведіть у суді. Я буду перший, хто буде аплодувати такому рішенню. Але якщо ви перетворили свою роботу по боротьбі з корупцією на політичні гасла і дискредитацію державної програми будівництва кордону – за це також треба нести відповідальність".

Арсен Аваков наголосив, що сьогодні опорний пункт у ВПС «Дергачі» - один із 40, облаштованих уздовж кордону “Рівень якості інженерних споруд високий. Найголовніше тут - інтелектуальна складова та реагування”. 

Він повідомив, що в держбюджеті нинішнього року закладено поетапний розвиток цього проекту: “Після того, як ми практично завершуємо в цьому році Харківську область, переходили на інші області”. 

“На дискредитацію цього проекту витрачається стільки грошей, що якби хоча б половина з них була спрямована на проект ми вже, мабуть, (облаштовували кордон) на середині Луганської області”, - сказав Арсен Аваков.

Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал наголосив, що темпи облаштування кордону необхідно прискорювати: “Думаю, будемо звертатися і до уряду щодо додаткового фінансування”. 

Він підкреслив, що завдяки облаштуванню кордону ефективність роботи прикордонної служби буквально за два роки значно збільшилася: “Тільки в цьому році біля 20 мільйонів гривень – це затримання контрабанди на ділянці. Харківським загоном затримано біля 11 груп нелегальних мігрантів з організаторами”. 

Начальник Східного регіонального управління генерал-майор Андрій Ігнатьєв  додав, що після облаштування вдесятеро знизилася протиправна діяльність з боку злочинних угруповань на відповідних ділянках кордону.

Генерал-майор також підкреслив, що таке облаштування кордону - першої лінії оборони дає змогу значно економити людський ресурс: “На ділянку, яка, наприклад, раніше охоронялася 4-5 прикордонними нарядами, зараз за необхідністю ми надсилаємо 1-2 прикордонних наряди”. 

Інженерно-технічне облаштування кордону складається з комплексних систем відеоспостереження та контролю, суцільного протитранспортного рову, контрольно-слідової смуги, невибухових інженерних загороджень та пересувних бойових модулів, які дозволяють створити суцільну зону спостереженнявздовж всього кордону, а також є складовою системи вогневого ураження. 

Технічні засоби, що складають основу системи, пов’язані в єдиний комплекс, керуються з єдиного центру  і дають змогу відслідковувати обстановку дистанційно, в режимі реального часу, розпізнавати загрози та ідентифікувати цілі, а також керувати силами реагування.