Арсеній Яценюк - країнам НАТО: Україні потрібен покроковий план прискореного набуття членства в Альянсі. Не бійтеся Росії

Арсеній Яценюк - країнам НАТО: Україні потрібен покроковий план прискореного набуття членства в Альянсі. Не бійтеся Росії

12:59, 07 лютий 2019

«Парламент виразив волю українського народу - Україна буде членом Європейського Союзу і буде членом НАТО. Тому ніколи не здавайся, коли ти віриш в Україну», -  заявив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк  у четвер, 7 лютого, у Верховній Раді після того, як парламент 334-ма голосами ухвалив зміни до Конституції щодо закріплення курсу на членство України в ЄС та НАТО.

Арсеній Яценюк нагадав, що в січні 2008 року він як голова Верховної Ради України разом з тодішнім президентом і прем'єр-міністром підписав звернення до Генсека НАТО щодо надання плану дій щодо членства України в Альянсі: «Після цього промосковські сили, які на той момент знаходилися в парламенті України, заблокували Верховну Раду. Півтора місяця промосковські сили блокували парламент з гаслами «НАТО – ні!»».

«Але пройшло десять років - і український парламент виразив волю українського народу, яку ми тоді оприлюднили в спільному листі до НАТО. Парламент сказав: Україна буде членом Європейського Союзу і буде членом НАТО. Тому ніколи не здавайся, коли ти віриш в Україну», - підкреслив лідер «Народного фронту».

Арсеній Яценюк наголосив, що цей довгий шлях ще не пройдений. У порядок денний парламенту включений ініційований «Народним фронтом» проект постанови про офіційне звернення Верховної Ради до держав-членів НАТО, безпосередньо до національних урядів «з тим, щоби воля українського парламенту і воля українського народу про членство України в НАТО отримала зворотну реакцію від країн-членів Альянсу».

«Нам необхідний план дій щодо членства в НАТО або інший прискорений механізм з боку Альянсу з покроковим планом про те, як Україна швидко і оперативно набуде членство в НАТО», - наголосив лідер «Народного фронту».

У 2008 році відповідно до резолюції Бухарестського саміту НАТО Україні сказали, «що план дій щодо членства в Альянсі буде, що двері відкриті»: «Ми відкрили ці двері. Тепер, шановні партнери з НАТО, запустіть нас в ці двері і зробіть Україну наступним членом Альянсу», - сказав Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що сьогодні Україна захищає кордони НАТО: «Альянс сьогодні в безпеці в тому числі завдяки українській армії. Відповідь на безпеку України і безпеку Європи лежить тільки в одній площині: Україна – член НАТО».

Арсеній Яценюк звернувся до партнерів з Альянсу:«Дорогі наші друзі з НАТО, не бійтеся Росії при прийнятті цього історичного рішення. Росія представляє загрозу як для України, так і для кожного з вас. Ми боронимо вас – тепер допоможіть Україні боронити і себе, і кожного з 30 країн-членів Альянсу».

Лідер «Народного фронту» також подякував членам фракції НФ за одностайне голосування за зміни до Конституції щодо закріплення курсу на членство України в ЄС та НАТО.