Тенденції до глобального анархізму можуть мати надто дорогі наслідки

Тенденції до глобального анархізму можуть мати надто дорогі наслідки

13:45, 21 лютий 2019

«Багатьом здається, що політика – це хобі. Іншим - що політика – це шоу. Всі хочуть повеселитися на президентських виборах. Наслідки надто дорогі і високі для держави», - сказав лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк, відкриваючи 7-й Київський Безпековий Форум для молоді в четвер, 21 лютого.

Він підкреслив, що проблема «брекзіту», якій досі немає вирішення,  завдала «надзвичайно серйозного удару по взірцевому проекту європейської єдності після Другої світової війни»: «Європейський Союз знаходиться не в простій ситуації».

Навівши як приклад результати останніх виборів у багатьох країнах-членах ЄС, лідер «Народного фронту» підкреслив, що зараз у світі набирає обертів тенденція «анти істеблішменту» - «тенденція  проти політичного класу як такого»: «Я назву це новою формою світового анархізму».

«Глобальний анархізм – це коли на порядок денний ставиться питання: держава не потрібна. «Право – це дуже відносна категорія». Суди? «Ми самі будемо судити». Безпекова функція? «Ми самі справимося з цим». Демократія як така? «А що це таке, демократія?» Ми зібралися, тисяча людей - ми і є демократія. А як же з виборами, з представницькою демократією?», - підкреслив він.

Всі ці відцентрові сили мають місце не тільки в Європі та США, наголосив лідер "Народного фронту": "Всі ці відцентрові сили мають місце і в Україні. Багатьом здається, що політика – це хобі. Іншій частині здається, що політика – це шоу. Що політика – для розваги. Всі хочуть повеселитися на президентських виборах. Після «веселих» президентських виборів будемо плакати. Наслідки надто дорогі і високі для держави».

"Політика є професією, а державна діяльність – це топ цієї професії", - сказав Арсеній Яценюк. 

Київський Безпековий Форум для молоді, організований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", - це платформа для обговорення молодими експертами актуальних питань міжнародних відносин та зовнішньої політики України. Мета форуму – посилення ролі нового покоління експертів, покращення їх вміння брати участь у процесі політичного аналізу та розвитку.

Під час цьогорічного дводенного Форуму представники усіх регіонів України, а також молоді спеціалісти з Грузії, Німеччини та Польщі будуть обговорювати сучасні виклики, перед якими стоять міжнародні організації (ЄС, НАТО, ОБСЄ, ООН, РЄ). Згодом учасники презентують альтернативний погляд на діяльність цих організацій.