Арсеній Яценюк про Північний потік-2: ЄС має продемонструвати, що енергетична безпека Європи і України не менш важлива, ніж мілітарна

Арсеній Яценюк про Північний потік-2: ЄС має продемонструвати, що енергетична безпека Європи і України не менш важлива, ніж мілітарна

15:23, 11 квітень 2019

“Необхідна єдність Європейського Союзу і України в питанні енергетики. Химерні гарантії того, що Україна залишиться державою-транзитером після будівництва Північного потоку-2, не відповідають дійсності”, - наголосив лідер партії “Народний фронт”, засновник Фонду “Відкрий Україну” Арсеній Яценюк під час12-го Київського Безпекового Форуму 11 квітня.

Якщо Північний потік-2 буде збудований, підкреслив лідер “Народного фронту”, Україна буде позбавлена транзиту, “Якщо Нордстрім-2 буде збудований, Європа буде ще більш залежна від російського газу”. 

“Хто б нам що не розповідав, що ми підпишемо меморандум чи договір і отримаємо гарантії транзиту, - так ми вже підписали Будапештський меморандум, ми вже отримали гарантії. Може, вистачить?” - сказав він.

“Європа повинна спільною позицією продемонструвати, що енергетична безпека Європи і України не менш важлива, ніж мілітарна, військова і політична безпека”, - підкреслив Арсеній Яценюк.

Цьогорічний Київський Безпековий Форум, що проходить 11-12 квітня, зібрав рекордну кількість учасників – понад 1000. Серед них - високі представники Української держави та державного керівництва, дипломатії й експертного середовища із понад 20 країн світу.

Київський Безпековий Форум заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році. Відтоді Форум щороку стає платформою для дискусій на високому міжнародному рівні щодо актуальних питань національної безпеки, безпекових питань Чорноморського регіону, Європи та світу.

Програма Форуму та список спікерів – на сайті http://ksf.openukraine.org/ua.

Додаткова інформація у соцмережах на сторінках Kyiv Security Forum:

Facebook – https://www.facebook.com/ksfopenukraine/

Twitter – https://twitter.com/ksfopenukraine

Instagram – https://www.instagram.com/ksfopenukraine/

Офіційний хештег #ksf2019