Рада повинна на позачерговому засіданні розглянути питання повернення Росії до ПАРЄ і звернутися до європейських парламентів засудити цей ганебний крок

Рада повинна на позачерговому засіданні розглянути питання повернення Росії до ПАРЄ і звернутися до європейських парламентів засудити цей ганебний крок

16:22, 26 червень 2019

«Росія, яка порушує міжнародне право та вчиняє агресію, повинна нести за це покарання, а не повертатися до Парламентської Асамблеї Ради Європи під оплески наших західних партнерів», - заявив у своєму відеозверненні 26 червня Прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що рішення про повернення Росії до Парламентської Асамблеї Ради Європи є «ганебним»: «Це поразка Заходу і перемога Росії. І до цієї поразки Захід сам доклався».

Український парламент повинен на позачерговому засіданні розглянути це питання та звернутися до партнерів і союзників з європейських парламентів з тим, аби засудити цей ганебний крок, наголосив лідер «Народного фронту».

Жорстка реакція вкрай необхідна, підкреслив Арсеній Яценюк: «Якщо ми промовчимо, завтра так само тишком-нишком знімуть санкції, введені проти Росії за окупацію Криму, Донецька і Луганська. А післязавтра ще окремі наші партнери будуть засуджувати Україну, а не Росію, за «невиконання Мінських угод».

Окрім того, наголосив він, Міністерство закордонних справ має зробити демарші у тих країнах, «які підтримали це ганебне рішення».

«Ми повинні проявити позицію. Ми повинні захистити свободу. Ми повинні захистити нашу територіальну цілісність. І ми повинні на весь світ сказати: той, хто порушує міжнародне право, хто вчиняє агресію, - а це Росія, - повинні нести за це покарання, а не повертатися до Парламентської Асамблеї Ради Європи під оплески наших західних партнерів», - заявив Арсеній Яценюк.