Арсеній Яценюк у День Конституції: Питання запровадження реальних стримувань і противаг сьогодні як ніколи актуальне

Арсеній Яценюк у День Конституції: Питання запровадження реальних стримувань і противаг сьогодні як ніколи актуальне

18:03, 28 червень 2019

«Треба запровадити реальні стримування й противаги у владі», - наголосив Лідер партії «Народний Фронт» Арсеній Яценюк у День Конституції у своєму Facebook.

Арсеній Яценюк нагадав, що торік у День Конституції у своєму блозі на «Цензор.Нет» дав  комплексне бачення конституційних змін.

«Один з пунктів ми вже досягнули. ВР закріпила в Конституції курс на повноправне членство України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору», - написав він.

Тож тоді лідер НФ запропонував таки розпочати предметну дискусію щодо розподілу повноважень та відповідальності між гілками влади: «Відбулися вибори президента. За місяць обиратимемо парламент. І це питання є актуальним як ніколи»:

«Основний Закон повинен дозволяти тим, кого обрали, зреалізувати те, для чого їх обирали. Це, своєю чергою, дає визначеність громадянам країни.

Треба запровадити реальні стримування й противаги у владі. Наголошую – реальні.

Всі внутрішні політичні конфлікти України виникали через те, що Конституція або не виконувалась, або була прописана з подвійним тлумаченням повноважень. Двічі конституційні зміни в Україні відбувалися під час революцій - в 2004 і в 2014 роках.

Чому я про це говорю? Бо мав честь працювати прем’єром, спікером парламенту, міністром закордонних справ, міністром економіки, в.о. голови НБУ, а також у регіонах – міністром економіки Автономної Республіки Крим та заступником голови Одеської ОДА. Знаю, як функціонує ця машина. Залишати так як є – закрити шлях до розвитку».