Уряд Януковича має на третину знизити вартість газу та тарифи для населення в зв’язку з московськими домовленостями

Уряд Януковича має на третину знизити вартість газу та тарифи для населення в зв’язку з московськими домовленостями

20:03, 17 грудень 2013

Уряд Януковича повинен на третину знизити вартість газу для населення і тарифи на ЖКГ-послуги, якщо ціна на газ з 1 січня наступного року буде на третину нижчою відповідно до останніх домовленостей у Росії. Про це заявив на Народному віче на Майдані у вівторок, 17 грудня, голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк нагадав, що Янукович «привіз із Росії» ціну на газ на 130 доларів меншу, ніж була -270 замість 400: «Але якщо ціна на газ з 1 січня наступного року буде на 30% меншою, то це означає, що уряд президента Януковича повинен на 30% зменшити  вартість газу для населення і всі тарифи на послуги ЖКГ». 

«Тоді ми відчуємо, що це правда. В іншому випадку - це брехня і це означає, що Янукович у схемі й у корупції», - наголосив він. 

Арсеній Яценюк поставив цю вимогу на голосування. Майдан підтримав її одноголосно. 

Щодо домовленостей у Москві, Арсеній Яценюк зазначив, що «знає  тільки одне місце, де є безкоштовний сир – мишоловка». «Янукович отримав безкоштовно $15 млрд і ще отримав знижку на $130 на тисячу кубометрів газу, - а це приблизно ще $5 млрд. Тобто загалом - $20 млрд. Ми хочемо почути, що він віддав», - наголосив він. 

Арсеній Яценюк наголосив, що Майдану вдалося добитися, «щоб Янукович не підписав угоду про вступ до Митного союзу»: «Але він приїде до України, і ми хочемо чітко побачити, які документи були підписані».

«Жоден документ, який суперечить європейській інтеграції, не пройде процедуру голосування в парламенті. Парламент наглухо заблокуємо, щоб не дати можливості Януковичу протягнути антиєвропейські угоди, якщо він підписав такі угоди в Москві», - підкреслив голова Політради «Батьківщини». 

Він наголосив, що російський народ – «не просто наші сусіди, це наші партнери»: «Це країна, з якою нам треба товаришувати, з якою нам треба вести бізнес. Це країна, до якої їздимо ми і яка їздить до нас». 

Проте він вважає «зневагою» останні заяви президента Росії Путіна щодо Майдану: «Ми вимагаємо, щоб ви нас поважали так само, як ми поважаємо вас. І ми не допустимо того, щоб чи-то президент Росії, чи будь-хто інший принижував честь і гідність українського народу і української держави».