Необхідна «формула Зеленського», яка відповідає національним інтересам. Тоді різні «платформи примирення» не будуть з'являтися

Необхідна «формула Зеленського», яка відповідає національним інтересам. Тоді різні «платформи примирення» не будуть з'являтися

12 березень, 23:30

«Немає чіткості з боку української держави, глави держави і уряду, як ми збираємося повернути територію Донецька, Луганська і Криму назад в Україну, як ми збираємося відновити територіальну цілісність української держави. Президент повинен представити «формулу Зеленського», яка відповідає українським національним інтересам», - наголосив прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у програмі «Прямий контакт» з Тарасом Березовцем на «Прямому каналі» 12 березня.

Відповідаючи на запитання стосовно презентації у Києві так званої «платформи примирення і єдності», Арсеній Яценюк наголосив: «Кого з ким мирити? Українців з українцями? Так ми не сварилися. Українців з путінською Росією? Ми не помиримося з ними, тому що вони на нас напали, а не ми на них».

Арсеній Яценюк підкреслив, що бачить у цій ситуації схожість із російським підходом: «Росія спочатку відправляє в Сирію армію, а потім відправляє концерти, театри, симфонічні оркестри. Як тільки РФ хоче «припорошити» свою військову агресію в будь-якій частині світу, в тому числі і в Україні, вони починають завжди говорити: «нам потрібен гуманітарний діалог».

Російська інформаційна рамка, наголосив він, може полягати в наступному: «Українці ж почали примирення, це означає, що вони по факту визнали внутрішній конфлікт в Україні. Це означає, що українці посварилися між собою, а не Росія захопила територію України».

«Тому я тут бачу російський слід. Це їхня комбінація», - додав лідер «Народного фронту».

Ще одна причина таких проблем, наголосив Арсеній Яценюк, полягає у відсутності «чіткості з боку української держави, глави держави і уряду, - як ми збираємося повернути територію Донецька, Луганська і Криму назад в Україну, як ми збираємося відновити територіальну цілісність української держави».

«Є різні формули: Штайнмаєра, ще когось. Основне – президент повинен представити формулу Зеленського, яка відповідає українським національним інтересам. І тоді різного роду платформи не будуть з'являтися».