Держава має взяти на себе історичну відповідальність за створення українського національного меморіалу Бабиного Яру

Держава має взяти на себе історичну відповідальність за створення українського національного меморіалу Бабиного Яру

29 вересень, 09:54

Потрібен справжній національний меморіал пам’яті жертв Бабиного Яру, який вшановуватиме кожного загиблого і нашу солідарність проти зла ненависті і нетерпимості, - написав прем‘єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у Facebook в день пам’яті жертв Бабиного Яру.

Він підкреслив, що Бабрн Яр - одна з найжахливіших сторінок Голокосту і нашої національної історії: «У Бабиному Яру загинули невинні українські євреї. Там розстріляно ромів, українців і людей багатьох інших національностей. Пам’ятаймо про цей жахливий злочин. Молімося за душі тих, кого вбили людиноненависники».

Арсеній Яценюк закликав подбати про справжній національний меморіал пам’яті жертв Бабиного Яру - «той справжній український меморіал, який вшановуватиме кожного загиблого і нашу солідарність проти зла ненависті і нетерпимості»: «Саме про такий меморіал думав, коли як Прем’єр-міністр України в 2015-му приймав рішення про передачу приміщення  для створення Меморіального музею пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру».

Він нагадав, до п’ять років тому мав честь ініціювати такі державні зусилля з нагоди 75-тої річниці Бабиного Яру.

«Напередодні 80-тої річниці трагедії закликаю державу реалізувати цю ініціативу в її українському вигляді. Українська держава повинна взяти на себе високу історичну відповідальність за створення меморіалу», - наголосив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, 30 грудня 2015 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк розпорядився передати будівлю Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» для створення Меморіального музею пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру https://www.kmu.gov.ua/npas/248750637