Рішення РНБО заслуговують на найвищу повагу. Проте вони оперативні. Для системності потрібні чесні суди

Рішення РНБО заслуговують на найвищу повагу. Проте вони оперативні. Для системності потрібні чесні суди

12 березень, 22:02

РНБО стала одним із ключових органів прийняття державних рішень. Проте РНБО не може перетворитися на політичний орган - у країні повинна працювати чесна судова система, - наголосив прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк у програмі “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна” 12 березня.

Відповідаючи на запитання стосовно звернення президента Зеленського щодо рішень РНБО, Арсеній Яценюк наголосив: “Президент України звернувся до народу, і правильно робить. Тому що українцям треба роз’яснювати ті рішення, які приймає Рада національної безпеки і оборони, це його обов’язок”.

Він підкреслив, що за останній місяць Рада національної безпеки і оборони стала одним із ключових органів прийняття державних рішень: “Ті рішення, які були спрямовані на захист національної безпеки, на захист життя українців, нашої територіальної цілісності й на підтримку незалежності, - заслуговують на найвищу повагу”.

“Президент не один раз заявляв, що він сподівається, що правоохоронна і судова система будуть робити свою роботу”, - зазначив він. 

Водночас, наголосив лідер “Народного фронту”, рішення РНБО, наприклад, про запровадження санкцій, - це оперативні тимчасові рішення.

“Йдеться про системність. Системність – це означає, що Рада національної безпеки не може перетворитися на політичний орган, і переконаний, що вона не перетвориться. І в країні повинна працювати чесна судова система”, - наголосив він.

Тому президент має ініціювати зміни до Конституції в питанні судочинства, переконаний Арсеній Яценюк: “Чесна прокуратура і справедливе правосуддя в цілому. Тоді створена система і не дасть можливості, щоби були зловживання в країні, і притягне до відповідальності за скоєні злочини відповідно до закону. Тому що злочин, який скоєний і за який не відповідають, повторюється знову”.