НАТО - єдина безпекова парасолька, яка дасть можливість Україні зберігати незалежність

НАТО - єдина безпекова парасолька, яка дасть можливість Україні зберігати незалежність

07 квітень, 21:15

«Сильні українські Збройні Сили, які адаптовані до стандартів НАТО - це і є шлях, як швидше зробити Україну членом Північноатлантичного альянсу», - наголосив прем’єр-міністр 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в ефірі програми «Суспільна студія» телеканалу UA: Перший.

НАТО, підкреслив Арсеній Яценюк, - це «єдина безпекова парасолька, яка дасть можливість Україні дійсно зберігати свою незалежність, мати сильну армію і в тому числі повернути території, які незаконно відібрала Росія, - Донецьк, Луганськ і Крим».

«Конституційні обов’язки і присяга, яку давав президент України, - це боронити українську державу. І конституційний обов’язок – це виконати те, що написано в Основному Законі - стати членом НАТО»,  - сказав Арсеній Яценюк.

Лідер «Народного фронту» нагадав, що процес отримання Плану дій щодо членства в НАТО був розпочатий ще у 2008 році, коли він був спікером Верховної Ради України, і підписав тоді спільну відозву до Альянсу.

«Членство в НАТО завтра не буде, і післязавтра воно також не настане. Але шлях, по якому йде Україна, - зробити сильні українські Збройні Сили, - це ключовий шлях для того, щоб не дати Росії можливості далі просуватися на українську територію, що вона однозначно хоче. І друге – сильні українські Збройні Сили, які адаптовані до стандартів НАТО - це і є шлях, як швидше зробити Україну членом Північноатлантичного альянсу», - наголосив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що президент Зеленський за 2 роки на посаді категорично змінив риторику стосовно російської агресії: «Зараз риторика президента Зеленського - практично як ідеологічні основи політичної партії «Народний фронт». Тобто, зараз Зеленський став на суто патріотичні позиції: членство в НАТО, членство в Європейському Союзі, Росія – агресор, українська армія повинна бути найсильніша, проти Росії повинні бути введені санкції. Це ідеологічна платформа».

«НАТО – це не просто військовий блок. Це радянська пропаганда розповідала, що це військовий блок. А це об’єднання вільних країн, які хочуть себе захищати і які по факту захищають і демократію у світі», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Це добре для української держави. Мотивація в нього може бути різна. Але для України це правильно. Тільки від слів треба до діла переходити», - сказав він.

Арсеній Яценюк вважає, що 2014-2016 роках, коли він був прем’єр-міністром, політичний діалог і підтримка країн-членів НАТО України була на найвищому рівні, «починаючи з американської адміністрації і президента, і закінчуючи кожною країною-членом Альянсу: «Політична воля тоді була набагато сильніша».