Облаштування держкордону - єдине системне вирішення ситуації на кордоні з Білоруссю

Облаштування держкордону - єдине системне вирішення ситуації на кордоні з Білоруссю

22:05, 20 листопад 2021

Нинішній проєкт облаштування кордону нічим не відрізняється від проєкту 2014 року. Якщо влада хоче краще щось придумати, - нехай покажуть. Але це краще буде в десятки разів дорожче, - підкреслив  Прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в інтерв’ю “Німецькій хвилі”. 

Арсеній Яценюк підкреслив, що за даними Держприкордонслужби, облаштування кордону зроблене тільки наполовину, хоча до кінця поточного року він повинен був бути завершений на 100%: “Добре, що зараз міністр внутрішніх справ сказав, що треба терміново добудовувати кордон по тому проєкту, який я розпочав у далекому 2014 році.”

Відповідаючи на запитання журналістки, Арсеній Яценюк зазначив, що вважає, що нинішній проєкт облаштування кордону нічим не відрізняється від проєкту 2014 року: "Думаю, що в них той самий проєкт і ті самі проєктні інститути”. 

“Якщо вони хочуть щось краще придумати, - нехай покажуть. Але це краще буде в десятки разів дорожче. Ну, і лінію Маннергейма будувати – це зараз неефективно”, - зазначив він.

Арсеній Яценюк нагадав, що на під час візиту до Брюсселя на посаді Прем’єр-міністра колеги з Європейського Союзу казали йому, що не зовсім підтримують ідею будівництва державного кордону: "Пройшло 5 років – тепер Європейський Союз по нашому проєкту будує такий самий державний кордон”.

Він зазначив, що український проект - набагато більш складна інженерна споруда:

“Він передбачає скриті кабелі, точки відеонагляду, вогневі опорні точки. Тобто наш проєкт набагато складніший”, - додав він.

Відповідаючи на запитання стосовно ситуації на кордоні з Білоруссю, Арсеній Яценюк підкреслив, що зараз він відкритий: "МВС одне не справиться. Державі необхідно приймати рішення, яким чином охороняти цей державний кордон. Відправляти фізичну силу, тобто Національну гвардію, прикордонників – це один із варіантів тимчасового вирішення цієї проблеми, але не системного. Системне – це будівництво державного кордону”.