Політика Путіна - це копія нацистської політики випаленої землі, - Голова КБФ Арсеній ЯЦЕНЮК на BBC

Політика Путіна - це копія нацистської політики випаленої землі, - Голова КБФ Арсеній ЯЦЕНЮК на BBC

17:50, 06 червня 2023

Політика Путіна - це копія нацистської політики випаленої землі, - підкреслив голова Київського безпекового форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній ЯЦЕНЮК в ефірі BBC News 6 червня.

Він наголосив, що підрив Каховської ГЕС - це частина російської воєнної тактики й стратегії проти України: “Це нагадує мені про лист нацистського лідера Гіммлера від 1943 року до тодішнього так званого комісара України, коли вони відступали з України. Він сказав - “нам треба залишити за собою випалену землю, убийте всіх, навіть тварин”. Тож Путін і його політика - це копія нацистської політики”.

“Це порушення статті 56 Женевської конвенції. Але Путіну все одно на міжнародне право. Йому важать лише його дурнуваті імперіалістичні ідеї, як захопити Україну і відновити радянський союз. Це жахлива катастрофа, ще один виклик для України і ще одна загроза всьому світові”, - заявив голова КБФ.

Арсеній ЯЦЕНЮК закликав міжнародну спільноту, зокрема Китай та Бразилію, “обрати сторону після того, як Росія вчинила цей черговий воєнний злочин”: “Потрібні не просто слова. Треба засудити Росію й тиснути на неї”.

“Закликаємо міжнародну спільноту створити окремий трибунал, аби притягти до відповідальності винних у цих воєнних злочинах. Аби отримали компенсацію ті, хто постраждав від цих воєнних злочинів і від цієї гуманітарної катастрофи”, - підкреслив Арсеній ЯЦЕНЮК.