Україна бореться не просто за членство в НАТО, ми боремося і за саме НАТО

Україна бореться не просто за членство в НАТО, ми боремося і за саме НАТО

18:05, 25 травня 2023

Oб’єднана і вільна Європа неможлива без вільної України, яка переможе в цій війні. А Україна переможе в цій війні. І Україна буде членом НАТО, - підкреслив голова Київського Безпекового Форуму, премʼєр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк, відкриваючи 15-й КБФ 25 травня.

Назва цьогорічного Форуму - «Боротьба за НАТО» - має подвійне значення, наголосив Арсеній Яценюк: “Ми як Україна боремося за членство в Альянсі. Але ми боремося і за саме НАТО. За безпеку кожної країни-члена Альянсу. Ми як Україна боремося за нашу і вашу свободу”.

Він підкреслив, що об’єднана і вільна Європа неможлива без вільної України, яка переможе в цій війні: “Україна переможе в цій війні. І Україна буде членом НАТО”.

“Є багато відповідей, чому Україна повинна набути членство в НАТО та ЄС і чому повинна перемогти. Але складні дипломатичні відповіді можна перекласти простою мовою: ми заборгували перед сьогоденням. Ми заборгували перед тими, хто був вбитий і замучений в Ірпені, Бучі і Маріуполі. Ми заборгували перед дітьми, які втратили своїх батьків. Ми заборгували перед мільйонами українців, які хочуть повернутися додому. І цей борг можна віддати тільки одним шляхом – гарантувати Україні безпеку, забезпечити, щоби українська держава була під парасолькою НАТО”, - сказав голова КБФ.

“Ми заборгували історії. Історії тих, хто були знищені в совєтських таборах, хто боровся за незалежну Україну під Крутами. Історії поневоленої Європи совєтською окупацією. І цей борг також треба віддати - так само через розширення НАТО і розширення світової демократії”, - сказав Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, 25-26 травня проходить 15-й щорічний Київський безпековий форум «За Нашу і Вашу Свободу / Fighting for NATO» за участі відомих міжнародних діячів. На Форумі, зокрема, буде сформовано Раду безпеки КБФ і ухвалено позиційний документ з рекомендаціями до саміту НАТО у Вільнюсі, який відбудеться у липні.