Партнери мають ухвалити рішення про передачу Україні процентних доходів від заморожених активів рф

Партнери мають ухвалити рішення про передачу Україні процентних доходів від заморожених активів рф

20 травня, 09:45

Проценти з арештованих російських коштів - це мінімум 3-5 мільярдів доларів на рік - повинні йти в Україну, - заявив голова КБФ, прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк в інтерв’ю з Віталієм Портниковим на “Еспресо TV”.

Арсеній Яценюк нагадав, що Київський безпековий форум ініціював звернення за підписом понад 40 світових політичних діячів, “світил економіки і юриспруденції” із закликом конфіскувати російські активи. Це звернення опублікували Financial Times: “Від замороження до конфіскації, як виявилося, дуже довга дорога. І зараз ми фактично тиснемо на наших західних партнерів, щоб було прийнято рішення про конфіскацію. Аби передати ці гроші Україні на відбудову”.

Водночас, підкреслив голова КБФ, росія разом з Китаєм почали тиснути на країни-члени Європейського Союзу з тим, щоби не допустити конфіскації цих активів: “Вони просто почали погрожувати і шантажувати Європу в першу чергу тим, що китайці перестануть інвестувати й купувати цінні папери Франції, Німеччини, інших країн-членів ЄС. А росія зі свого боку шантажує тим, що, за оцінками російської влади, на її території загальний обсяг іноземних інвестицій з боку Заходу 288 мільярдів доларів,.. які ті можуть конфіскувати”.

Він зазначив, що зараз Китай фактично об’єднався з росією і борються проти конфіскації: “Тому що Китай вважає це загрозою і для себе”.

Ситуація, наголосив він, стосується не просто конфіскації, а “взагалі позиції західного світу по відношенню до росії і Китаю”.

“Тобто, зараз іде дуже серйозна війна за те, чи буде взагалі прийняте рішення. На превеликий жаль, так, як справи рухаються, - то дуже довга дорога до цієї конфіскації”, - сказав він.

"Але принаймні що ми повинні добитися на цьому етапі – це хоча би змусити їх всі заморожені кошти залучити в такий механізм, який буде заробляти, і зароблені проценти з арештованих російських грошей повинні йти в Україну. В залежності від процентних ставок Європейського центрального банку і Федерального резерву, Україна буде отримувати від 3 до 5 мільярдів доларів як мінімум”, - підкреслив голова КБФ.

“Ми сподіваємося, що про необхідність конфіскувати гроші рф це буде почуто. Тому що це частина юридичної відповідальності росії перед Україною. І це взагалі хоч якісь спроби відновити міжнародний порядок. І друге – це те, що буде прийнято рішення про передачу Україні процентних доходів від заморожених російських активів”, - підкреслив голова КБФ, нагадавши, що вже нині в Україні неймовірний бюджетний дефіцит, і 50% видатків держбюджету  - це кошти, надані іноземними партнерами.