Арсеній Яценюк на BBC: Вибори в умовах воєнного стану - отруйна пігулка, яку підкинули росіяни

Арсеній Яценюк на BBC: Вибори в умовах воєнного стану - отруйна пігулка, яку підкинули росіяни

20 лютого, 07:12

Оперативник КДБ путін провів ще одну ідеальну операцію, коли вбив клин між Сполученими Штатами та ЄС і між США та Україною, - підкреслив голова КБФ Арсеній Яценюк в інтервʼю BBC News 19 лютого.

Відповідаючи на запитання щодо останніх заяв президента Трампа, він підкреслив: «По-перше, Володимир Зеленський – абсолютно легітимний президент. По-друге, ми не можемо провести вільні та чесні вибори в умовах воєнного стану. Це отруйна пігулка, яку підкинули росіяни. І це найкращий спосіб підірвати стабільність в Україні».

Крім того, наголосив він, ніхто не визнає ці вибори вільними і чесними в умовах воєнного стану.

«Український президент досі має дуже високий рейтинг довіри. І саме український народ має вирішити, хто буде наступним президентом. Але спочатку давайте укладемо мирну угоду», - підкреслив він.

Припинення вогню, наголосив голова КБФ, – це лише тимчасове рішення: «Нам потрібна всеосяжна, сильна і стійка мирна угода. Не на кшталт в’єтнамської, за яку колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер отримав Нобелівську премію».

«Я бажаю президенту Трампу отримати Нобелівську премію за українську мирну угоду, але не так, як Генрі Кіссінджер за в’єтнамську, після якої комуністичний В’єтнам захопив вільний В’єтнам», - додав він.

Зараз необхідно відкинути емоції і мати чіткий план дій, підкреслив він. Арсеній Яценюк нагадав, що більшість республіканців, як у Сенаті, так і в Палаті представників США, підтримують Україну: «І нагадаю, що ці республіканці, сенатори та члени Палати представників, ухвалили низку резолюцій, в яких чітко зазначено, що агресія росії проти України є абсолютно неприйнятною. Отже, насамперед, нам потрібно звернутися до наших друзів у Сенаті та Конгресі США».

«По-друге, ми повинні достукатися до американського народу. По-третє, ми повинні достукатися до президента Трампа. І ще раз пояснити, що насправді відбувається», - сказав він.

Окрім того, підкреслив голова КБФ, Європейський Союз має бути «проактивним, а не реактивним»: «ЄС має стати лідером, адже це найбільший конфлікт в Європі після Другої світової війни».

«Повинні бути чіткі результати і сильні рішення. Чим швидше, тим краще. Тому ми повинні очолити цей процес», - сказав він.