Опозиція вимагає скоротити витрати на утримання влади на 20 млрд грн, – Арсеній Яценюк

Опозиція вимагає скоротити витрати на утримання влади на 20 млрд грн, – Арсеній Яценюк

16:56, 05 січня 2014

Основна вимога опозиції до проекту бюджету на 2014 рік – скорочення витрат на утримання органів державної влади і держапарату на близько 20 млрд грн. Про це заявив у неділю, 5 січня, зі сцени Майдану голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк підкреслив, що в проекті бюджету на 2014 рік, внесеному урядом, “є несправедливість, як і в попередніх”: “За три роки міліції збільшили фінансування на 63%. Кожен рік – плюс 20%. Військослужбовець строкової служби, який стоїть на захисті української Вітчизни, отримує 2100 гривень. А той, який у формі “Беркуту” бив на Майдані дітей, отримує 4,5 тис грн. Хіба це справедливо?”.

За його словами, у проекті бюджету закладено 10 млн грн на виплату заборгованості соцвиплат за судовими рішеннями. При цьому держава заборгувала українцям близько 12 млрд грн: “Це означає, що в наступному році нікому не віддадуть коштів: ні дітям війни, ні чорнобильцям, ні афганцям”.

Арсеній Яценюк зазначив, що опозиція внесла свої пропозиції до проекту бюджету-2014. За його словами, основна вимога опозиції – скорочення на близько 20 млрд грн витрат на утримання органів державної влади і держапарату: прокуратури, міліції, державних резиденцій Януковича.

“Ми отримуємо заробітну плату, з неї сплачуємо податки. Ми вимагаємо в уряду і президента звіту: “Куди ти подів наші гроші? Ти переплутав свою кишеню з державним бюджетом України”, - сказав він.

“У парламенті ми будемо мати складний рік. Але парламент є нічим іншим, як відображенням вашої волі. Ми там ваші солдати, і будемо виконувати команди українського народу, який проголосував за нас”, - завернувся Арсеній Яценюк до майданівців.