Арсеній Яценюк: Оголошувати єдиного опозиційного кандидата в першому турі виборів – це виставляти мішень, яку знищать ще до перегонів

Арсеній Яценюк: Оголошувати єдиного опозиційного кандидата в першому турі виборів – це виставляти мішень, яку знищать ще до перегонів

17:02, 05 січня 2014

Оголошувати єдиного опозиційного кандидата в першому турі виборів – це виставляти мішень, яку знищать ще до перегонів. Про це сказав голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк зі сцени Майдану в неділю, 5 січня.

Арсеній Яценюк нагадав, що 18 травня минулого року три опозиційні сили підписали угоду, за якою в другому турі президентських виборів вони підтримують єдиного канидата. За його словами,  у першому турі поки що така формула:  ідуть кандидати від кожної парламентської опозиційної партіі: "Пояснення дуже чітке – одного не зареєструють, другого знімуть, третього отруять. Тому сьогодні виставляти одну мішень, яка буде знищена за 15 місяців до виборів, – це неправильно”.

“Ми маємо формулу. Ми вийдемо з цією формулою, і ви всі будете аплодувати. І ви скажете: «Вони здатні перемогти. А якщо вони здатні перемогти, то ми, як 45 млн українців, також здатні перемогти. Тому що ці люди прийдуть до влади не для себе, а для нас», - сказав Арсеній Яценюк.

За його словами, у 2014 році має відбутися формування “команди трьох опозиційних сил, до якої входять Тимошенко, Тягнибок, Кличко, Яценюк, до якої входить громада”.

Ця команда, як підкреслив він, не ставитиме для себе мету поділити крісла: “Ми не для цього тут зібралися. Ми зібралися для того, щоб кожен українець дав собі відповідь, чому він підтримує Майдан, чому буде підтримувати саме ці три опозиційні сили і що зміниться після їхньої перемоги”.

Він наголосив, що результатом Майдану має стати план змін для країни: “А хто в якому кріслі буде – ви розбиретеся. Це не вирішується між трьома силами, це вирішується вами. І в цьому - принципова різниця між нами і Януковичем. Янукович хоче вирішити самостійно зі своїм оточенням, хто буде керувати країною. А ми хочемо вирішити разом, як ми будемо керувати країною. А після цього ви дасте мандат тому, хто буде мати право керувати країною”.

“В Україні буде ніч виборів. І коли опозиційний кандидат виграє президентські перегони, а він виграє, - то мільйони українців вийдуть на вулиці Києва. Прийдуть на Майдан, до ЦВК, до адміністрації президента і захистять вибір мільйонів. Віктор Янукович ніколи не вкраде в нас нашу перемогу. Майдан захистить вибір України”, - додав Арсеній Яценюк.