Арсеній Яценюк оголосив про створення Народної Ради та вибори в Києві

Арсеній Яценюк оголосив про створення Народної Ради та вибори в Києві

13:56, 19 січня 2014

Голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на Народному Віче на Майдані в неділю, 19 січня, оголосив про створення Народної Ради та вибори в Києві.

Він підкреслив, що Верховна Рада втратила легітимність після «ганебного голосування, яке відбулося декілька днів тому: «Тому ми повинні створити Народну Раду з числа опозиційних депутатів Верховної Ради та місцевих рад. Народна Рада повинна представляти інтереси українського народу».

Арсеній Яценюк повідомив про початок народного голосування щодо недовіри і відставки Віктора Януковича, підтримки повноважень і підтвердження повноважень Народної Ради України, а також формування нової Конституції України.

Він також оголосив про створення конституційних зборів. Арсеній Яценюк нагадав, що жодного разу в українській сучасній історії «народ України не писав Конституцію»: «Ми - творці нашої держави. Український народ починає писати свою українську Конституцію».

За його словами, «перший етап до повернення до народовладдя» - це повернення до Конституції-2004: «Янукович вкрав Конституцію у 2010 році, коли його продажні судді наділили його повноваженнями, яких він не мав на момент обрання. Тому наше завдання – повернення до Конституції 2004 року».

Він також підкреслив, що влада не дає можливості провести вибори в Києві: «У Києві немає мера, немає депутатів місцевих рад. Ми починаємо народне голосування з обрання Київської міської ради і мера Києва».

«Ми звертаємося до всіх органів місцевого самоврядування створити загони народної самооборони в кожному місті, в кожному селі та районі. Боротися зі злочинністю і корупцією, як дає нам це можливість зробити закон і українська конституція», - наголосив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що після створення Народної Ради України повинен бути створений народний уряд: «Уряд народної довіри, який буде здатний привести країну до ЄС, зупинить диктатуру Віктора Януковича, відновить наші конституційні права і свободи і буде дійсно урядом нашої країни, урядом європейської України і урядом українців».

«Такий сьогодні план дій», - сказав голова Політради «Батьківщини».

«Наша єдність, наша спільна боротьба – ось запорука нашого справжнього українського лідерства.

Наші завдання сьогодні - продемонструвати єдність, рішучість і мудрість. Ми повинні з вами діяти як справжня європейська потужна і мудра опозиція. Ми знаємо, що робити і як привести нову демократичну владу. І ми знаємо основний рецепт, як це зробити: ми разом, ми єдині, діємо виключно мирним шляхом. Ми діємо злагоджено і реалізуємо основну статтю української Конституції - влада в Україні належить народу», - наголосив Арсеній Яценюк.

Він також повідомив, що 22 січня, на День Злуки, відбудеться «велика українська хода»: «Ми звеважаємо ці ганебні так звані закони, прийняті Партією регіонів. Ми їх не боїмося. На День Злуки ми демонструємо нашу єдність. Ми нікому не дамо можливості розколоти країну. Ми нікому не дамо можливості сумніватися, що ми єдиним переможним походом змінимо цю владу, зробимо Україну європейською державою, притягнемо до відповідальності тих, хто знущався з наших прав і свобод, і разом переможемо».