Арсеній Яценюк традиційно долучився до всеукраїнської Прощі до Зарваниці на Тернопільщині

Арсеній Яценюк традиційно долучився до всеукраїнської Прощі до Зарваниці на Тернопільщині

17:10, 14 липня 2013

У неділю, 14 липня, разом із десятками тисяч вірян голова Політичної ради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюкпід зливою взяв участь у Святій Літургії в Марійському духовному центрі Зарваниці.

Після Літургії Арсеній Яценюк зазначив в інтерв’ю журналістам, що сьогодні молився “за долю українського народу, за державу і за те, аби був порядок і добро в нашій країні”.
 
Він підкреслив, що цьогорічна Проща є знаковою, адже вона відбувається напередодні святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України.
 
“Перед цим святом я хотів би звернутися до всіх конфесій, усіх церков, у першу чергу до Російської православної церкви. Це велике християнське свято, і його в жодному випадку не можна використовувати у своїх політичних інтересах. І я певен, що жодна церква і жодна конфесія не буде використовувати це як політику”, - наголосив Арсеній Яценюк.
 
Проте, за його словами, треба пам’ятати історію того, як християнство поширювалося в наших краях: “Це почалося тут, на території України, в Київській Русі”.
 
І тому природно, що святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України має відбутися саме в місті Києві, адже саме звідси християнська віра поширилася на всю Східну Європу і народи, що її населяють.
 
“При всій повазі до наших російських партнерів, Москва з’явилася тільки через 160 років після того, як відбулося Хрещення Руси-України”, - зазначив він.
 
“Сподіваюся, що православний християнський світ відзначить це свято, а сьогоднішня Проща дасть нам багато енергії і впевненості в завтрашньому дні”, - додав Арсеній Яценюк.
 
Село Зарваниця добре відоме для християн цілющим джерелом та появою біля нього чудотворної ікони Пресвятої Діви Марії. Сьогодні це одна з найбільших святинь Української Греко-Католицької Церкви. Її віднесено до переліку 15 найвизначніших святинь католицького світу, пов’язаних із об’явленням Діви Марії.