Арсеній Яценюк: Ніякої кулуарності у формуванні нового уряду

Арсеній Яценюк: Ніякої кулуарності у формуванні нового уряду

11:10, 25 лютого 2014

Голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк наголосив, що основними принципами формування нового уряду мають бути чесність і прозорість: “Ніякої кулуарності у формуванні нового уряду. Це те завдання, яке стоїть перед нами”, - заявив він із трибуни парламенту у вівторок, 25 лютого.

Арсеній Яценюк підкреслив, що необхідно сформувати уряд негайно: “Цей уряд візьме на себе весь негатив, сформований попередньою владою і попереднім президентом. Але це той уряд, який повинен усвідомити свою відповідальність перед країною. Не думати про рейтинги, про політичну активність і політичну діяльність, а думати тільки про одне – як врятувати країну і витягнути її з тієї ями, куди її загнав Віктор Янукович і його оточення”.

Він повідомив, що в понеділок були проведені консультації з представниками Майдану з питання формування Кабміну.

За словами Арсенія Яценюка, до складу уряду повинні увійти представники Майдану: “Такі як Олег Мусій, який займався медичною службою, Ольга Богомолець. Це Сергій Квіт, який може займатись питаннями освіти. Це Ігор Луценко, Руслана, це Євгеній (Нищук, “голос Майдану”. – ред.), який 90 днів провів на Майдані і тримав цей Майдан. Це ті люди, які асоціюються з перемогою і виборювали цю перемогу”.

Він нагадав, що сьогодні було оприлюднено принципи, “хто може входити до нового уряду, а хто ні” (Колом народної довіри. – ред.): “Це принципи, які передбачають чесність і прозорість.

Визначають, що ті, хто є олігархами і хто були у владі після 2010 року, не можуть бути членами Кабміну. Цілком і повністю поділяємо ці принципи”.

“Легітимність нової української влади – це не процедура голосування в парламенті. В парламенті під новий уряд ми зберемо більшість. Легітимність нової української влади – це довіра мільйонів українців, які стояли і боролись на Майдані. Це довіра мільйонів українців, які боролись за свою свободу. Це довіра тих людей, які прагнуть змін. Тільки за таких обставин цей уряд буде легітимний і зможе врятувати країну”, - сказав Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк підкреслив, що державна казна пуста: “непроплачені видатки протягом декількох тижнів, місцевим бюджетам заборгували понад 20 млрд грн. Виплачувати іноземним кредиторам нічим”.

Тому, за його словами, новий уряд повинен негайно відновити переговори з МВФ. Арсеній Яценюк нагадав, що вчора разом із соратниками провів зустріч із Верховним представником ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, а в неділю мав розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, міністром фінансів США, міністрами закордонних справ Німеччини і Франції: “Європа готова надати Україні підтримку. Але підтримку виключно новому уряду, уряду народної довіри”.

«Країна знаходиться в неймовірно складних політичних і економічних умовах. І вся країна має рубці на серці після того, коли невинних і безбройних людей снайпери за вказівкою влади розстрілювали на Майдані. Країні треба заліковувати рани і допомагати кожній людині, яка має в своєму серці глибокий сум і жаль з приводу тих жахливих подій, які відбулись в українській історії і торкнулись мільйонів українських сімей, допомагати залікувати ці рани», - додав Арсеній Яценюк.