Арсеній Яценюк закликає учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку й територіальну цілісність України

Арсеній Яценюк закликає учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку й територіальну цілісність України

14:40, 27 лютого 2014

Арсеній Яценюк звернувся до країн-учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку, територіальну цілісність і єдність України. Про це він заявив з парламентської трибуни, представляючи програму майбутнього уряду України.

“Сьогодні наша країна знаходиться в одному з найбільш складних історични періодів. Країна знаходиться на межі економічного і політичного колапсу. Країну хочуть розірвати і розтягнути, і в інтересах українського народу ми зобов’язані зберегти цілісність української держави”, - наголосив він.
Арсеній Яценюк сказав, що під загрозою знаходяться територіальна цілісність і єдність України: “Ідуть посягання на суверенні права української держави”.
“Україна закликає всіх учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку, територіальну цілісність і єдність країни. Коли підписували меморандум, було визначено, що країни-гаранти - Росія, США і Великобританія - візмуть на себе відповідальність за те, що прогарантують уникнення будь-яких військових конфліктів. Жодна з країн-сусідів ніколи ні за яких обставин не має втручатись у внутрішні справи України”, - наголосив він.
Арсеній Яценюк підкреслив, що зараз тривають спроби сепаратизму, в першу чергу на території АР Крим: “Наше спільне бачення, яке Верховна Рада неодноразово ухвалювала, - виключно єдність, засудження проявів сепаратизму і боротьба з тими, хто хоче розколоти українську державу”.
“В Україні є дуже багато відмінностей. Хтось розмовляє російською, хтось українською, хтось бичить українську історію по-одному, хтось - по-іншому. Хтось ходить до однієї церкви, хтось молиться в іншій. Але зараз мова іде про національну єдність, і будь-хто, хто закликатиме до розколу – це ті, які проти українського народу і проти української держави”, - наголосив він.
“Сила України і українського народу тільки в тому, що, незважаючи на те, що ми в дечому різні, ми єдині в прагнені жити в одній об’єднаній Україні, поважати одне одного, допомагати одне одному і зберегти те, що робилось нашими дідами, нашими батьками і те, що треба зробити для наших дітей”, - зазначив він.
Арсеній Яценюк окремо зупинився на мовному питанні. Він наголосив, що єдиною державною мовою визначена українська, і єдина мова, вказана в Основному Законі, окрім української – це російська: “Ми забезпечимо всім національним меншинам, всім національно-культурним і етнічним групам гарантії і права їхнього розвитку. Кожен українець, чи він на заході, чи на сході, розмовляє він українською, російською чи будь-якою іншою мовою, ходить до однієї чи іншої церкви, повинен знати: він - громадянин України, і українська держава забезпечить кожному всі конституційні права і свободи, які гарантовані Основним Законом України”, - наголосив Арсеній Яценюк.