Одним із ключових завдань нового українського уряду є європейська інтеграція, – Арсеній Яценюк

Одним із ключових завдань нового українського уряду є європейська інтеграція, – Арсеній Яценюк

16:48, 27 лютий 2014

Ключовим завданням нового українського уряду є європейська інтеграція, а також новий стиль відносин з Росією. Про це заявив Арсеній Яценюк, представляючи у Верховній Раді програму нового Кабміну.

Європейська інтеграція, за його словами, передбачає “безвізовий режим для українських громадян і Угоду про політичну і економічну Асоціацію з ЄС та про повноцінну зону вільної торгівлі.

“Майбутнє України в Європі, і Україна стане частиною ЄС”, - наголосив Арсеній Яценюк.

Він звернувся до російських партнерів: “Сподіваємось на те, що Російська Федерація не буде порушувати Будапештський меморандум, робитиме все для того, щоб ситуація в Україні була стабільна й не буде ні за яких обставин підтримувати сепаратистів і тих колишніх високопосадовців України, проти яких порушені кримінальні справи про масові вбивтсва і злочини проти людяності. В першу чергу я кажу про Віктора Януковича”.

На переконання Арсенія Яценюка, необхідно виробити “новий стиль” відносин з РФ: “Ті стосунки, коли Україна, яка рухається до ЄС, яка є європейською державою, є справжнім партнером, добрим сусідом і тією країною, яка бажає добра Росії. І навпаки”.

“Ми звертаємось з тим, щоб Російська Федерація виконувала всі наші двосторонні і багатосторонні міжнародні зобов’язання. Ми звертаємось з тим, щоб РФ інвестувала в Україну”, - наголосив він.

“Те, що зараз український народ висловлює всецілу підтримку в першу чергу курсу на європейську інтеграцію, а також добросусідським стосункам з усіма країнами, в тому числі і з Росією – це є свідченням волі українського народу, який закріплений в рішеннях парламенту і українських законах. Росіяни, не воюйте з нами. Ми звами друзі, ми з вами партнери. Ми з вами повинні іти разом”, - сказав Арсеній Яценюк.